ZPĚT

Recenze:

Láhev: McCarthy's Oregon
Autor: Hunter
WB
Aroma: Příjemně rašelinová, peprná, sladová, hřejivě štiplavá.
Chuť: Rašelina, pepř, suchost, na jazyku pěkně olejnatá, i když poněkud řídká. V dochuti dřevitá ( v mezích slušnosti) a rašelinná.
Shrnutí: Dobře vyvážená, rašelinová whiskey z USA, která mě hodně zaujala i přes svůj velmi nízký věk tří let. Klobouk dolů před jejím tvůrcem, panem Stephenem McCarthym. Na degustaci jsem udělil 84 bodů, při přechutnání doma přehodnoceno a rád zaokrouhluju na 85. Króčovi pak díky za to, že tuhle zajímavost objevil a měli jsme tak možnost na degustaci Bratrstva rašeliny ochutnat.
Body: 85

Autor: Króča
WB
Aroma: Jemné a uhlazené..karamel doplněný o luční kvítí.. časem vylézá kouř s rašelinou
Chuť: mléčné karamelky doplněné rašelinnou spáleností..jakoby krémovitá konzistence, ikdyž poněkud řidší
Dozvuk: Tento part je určený pro kouř a rašelinu.. ovšem žádné ohnivé tango, spíše uhlazený waltz..odezní do připečených toastů s čokoládovou nátěrkou
Shrnutí: Na degu se umístila na bramborovém 4. místě.. za Laphroaigem, Lagavulinem a Taliskerem to ale snad ani jinak nešlo ;) Na tří letou single maltku má však nečekaně zaoblený a kultivovaný projev :o absolutně jsem postrádal mnou očekávané dřevěnně hořké pnutí..rašelina a kouř nejsou sice žádný masakr, ale i tak to jsou určující stránky této whisky. Pro mne více než příjemné překvapení a doufám v další - starší plnění :pray: Od degu jsem se ještě sice nedostal k řádnému přechutnání, ale udělil jsem jí tehdy v rámci celkového srovnání svých osobních [b]85 bodů[/b], takže všem vřele doporučuji :) Pro milovníky rašeliny a kouře takřka povinnost v rámci pravidelného rozšířování obzorů :D

Autor: Nethar
WB
Aroma: Zpočátku svěží, pak hlavně výrazně sladká rašelina. Klasická whisky, žádný americký bourbon čmuch tam fakt není.
Chuť: Jemná, hladká, super, sladká, přitom s přívalem rašeliny, hlína a med v puse.
Dozvuk: moc pěkný - jemná hliněná rašelina
Shrnutí: na 3 roky a na USA paráda, to bych netipoval, takový Bowmore zamlada, veliké příjemné překvapení

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.