ZPĚT

Recenze:

Láhev: Suntory Yamazaki Distiller's Reserve
Autor: Cyra
Aroma: Čokoláda, kakao, rumové pralinky ponořené do kávy. Také banány, nebo spíše jablka v čokoládě, citrusy a slanější kouřové tóny.
Chuť: Jemná násládlost a mastnota. Čokoláda a nugát posypaný trochou pepře a práškovým kakaem.
Dozvuk: Zde se přidá i sůl. Příjemně zaštípe. Citrusové ovoce v lehkém kouři. Pak káva a kakao, které sládne a přechází do čokolády. Úplně na konci se objeví jemné medové tóny.
Shrnutí: Opět výborný japonec. Je to jemnější whisky, ale poměrně bohatá a vyvážená.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Hodně medu, sladu a svěžího ovoce, citrusy a snad i kokos, to vše s přídavkem sladkého koření. Velmi příjemné a šťavnaté aroma. Ve slepém testu bych tipoval něco z Highland, napadají mě Oban, Glen Garioch nebo Glen Ord.
Chuť: Chuť sladová, nasládlá, s trochou pepře, až trochu do sherry. Dřevitě čokoládová dochuť, bez nahořklosti.
Shrnutí: Hodně zajímavá whisky, s pestrou paletou vůní i chutí, v níž se dají stále nacházet jemné odstíny různých příchutí. Za vzorek děkuji Cyrovi.
Body: 85

Autor: Nethar
WB
Aroma: Zprvu taková ta ostřejší lesní vůně, až trochu do tvarůžků musím říct a pak postupně buchtičkově sládne, ovocná.
Chuť: Spíše štiplavá, dřevo, výrazná, nasládlá, čokoládová.
Dozvuk: Delší, připálená čoko, sherry oříšky, sušenky, sladkost.
Shrnutí: Dobrá.

Autor: josé
WB
Aroma: sušší dřevitost A.O. doplněná o trochu ovoce - citronová kůra, jablka. meruňky, švestky. slad. maličko plevově zatuchlá. sladké, vanilkový pudink. rušivá lihovost. (b.2/3)
Chuť: dřevitost, pepř, zázvor. zabalené do ovocných karamel. sladká jablka, hrušky a čokoláda. ořechy, lehce hořké. (b.2/4)
Dozvuk: méně výrazný. odeznívá chuť. dřevo a ovocné karamely. spíše jen pikantní. (b.0+/2)
Shrnutí: jsem rád za možnost ochutnání. do japonských vod jsem v minulosti zabrousil minimálně. přijde mi taková mladá. není špatná, ale na 21 Old Pulteney prostě nestačí. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.