ZPĚT

Recenze:

Láhev: Passport Scotch
Autor: Hunter
WB
Aroma: Uhlazená, jemná. Sláma, jemně citrusy, špetka kouře, trochu slad a nakonec i máta. Po vypití a odpaření ve sklence zůstalo lehké aroma kouře, udírny.
Chuť: Chuť jemná, zakulacená, lehká. Sladová, vanilka. V dochuti ale přitlačí, objeví se příjemné dřevo, opět náznak kouře, překvapivě bez známek hořkosti.
Shrnutí: Přímo jsem srovnával s Cutty Sark Prohibition Edition, ale cenový a kvalitativní rozdíl byl dost výrazný, ovšem zase dobré pro bodový rozestup. Passport je dost delikátní blend, kultivovaný, pije se dobře, lehce a určitě je to velmi dobrá alternativa k profláklým a známějším blendům. Mě zaujala. Kdybych vybíral mezi Ballantinkou Finest, Walkerem Red Label a Passportem, sáhnu po Passportce.Za vzorek děkuji josému.
Body: 78

Autor: Nethar
Aroma: broskve, květinky, zdá se obyčejně jednoduchá, ale přidává se tam i nějaký drobný hliněný tón, trochu kouře snad, v bodování jí to mírně pomůže, ale ten čerstvě nařezaný tvrzený polystyrén to spraví
Chuť: kouř v aroma se umně skrýval, ale v chuti už je to znatelnější (to je dobře), spolu s mírnou kyselostí
Dozvuk: sladce vanilkově kouřový dozvuk, trochu nápaditější na levnou blended whisku, ale na jazyku zůstává i hořkost, na kterou jsem bohužel hodně citlivý i u singlemaltek a nehodlám ji tolerovat
Shrnutí: překvapivě nápaditá míchaná whisky, kterou sráží do pekel hořkost

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé, voňavé. výrazně ořechové s trochou ovocnosti. seno. opálené dřevo (b.1/3)
Chuť: plná, hladká. sladší vyvážená dřevitost, opět ořechy. lehce kouř. slazené mandle. vanilka. pikantní (b.1/4)
Dozvuk: sladší, dřevo. ořechový závin. pikantní s ozvěnou kouře (b.1/2)
Shrnutí: můj oblíbený blend nejen do placatice. je sladší, ne kyselá, charakter dřeva mi sedí. kouřovost potěší (b.1/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.