ZPĚT

Recenze:

Láhev: Johnnie Walker Double Black
Autor: Hunter
WB
Aroma: Aroma překvapivě výrazné a silné. Borové dřevo, pryskyřice, zároveň sladké, med, chvilkama až do nahnilé ovocnosti (to je trochu rušivé) a mírné nakouřenosti.
Chuť: Blend je znát, ale je dost olejnatý, což se mi líbí. V dochuti dřevo, uhelnatost, popel.
Shrnutí: Testoval jsem vzorek od salama (díky!), přímo jsem srovnával se stájovým Green Labelem 15 yo, abych měl lépe nastavenou laťku. V rámci blendů určitě nadstandard.
Body: 83

Autor: J.K.Ch
Aroma: Pryskyřice, máta, med, dřevo jehličnanů, lák z okurků, jemný kouř.
Chuť: Sladké kouřovitá dřevitost s náznaky skořice a láku od okurků a zvláštní trpkosti.
Dozvuk: Nudný, krátký, skoro se vám chce říct: kde je ten dozvuk? Tu vteřinku či dvě, které máte na to, abyste si uvědomili, co se v dozvuku skrývá, stihnete věnovat tomu, že zmizí lák z okurků krátce zesládne, víc než jak je sladká v chuti. Oprostí se od kouře a zmizí s lehkým zavibrováním drsnější hořkosti.
Shrnutí: Když ji ulovíte v Tescu za 565 tak ji berte za regulérní cenu, ale rozhodně nestojí. Navíc má šroubovací vršek. Kupte si klasický Black nebo lépe Green. Výhodou je, že tahle whisky není ostrá. Vůbec. Jen jaksi perlivá. Ale celkově zklamání
Body: 74

Autor: Jerry1
WB
Aroma: Lehce kouřové, lehce nasládlé.
Chuť: Řídká až prázdná, rozhodně jsem čekal více.
Dozvuk: Krátký až skoro žádný, co také chtít za dozvuk, když to nemá skoro žádnou chuť.
Shrnutí: Vůně vám dá naději, že by to snad mohlo být dobré. Ale není, je to naprosto obyčejný blend, který mě ničím nezaujal.

Autor: Kiwi
Aroma: hodně silně alkohol, a to dost dlouho, dále taková hutná ovocnost, mokré listí
Chuť: nic moc zvláštního, jakási trpkost
Dozvuk: krátký, nevýrazný, nasládlá kůra
Shrnutí: ničím výjimečná whisky, která mě nijak neoslovila

Autor: Nethar
WB
Aroma: Ve vuni kvetinky i s takovym mirne drevite-kourovitym troškem. Řekl bych stylove kdesi pobliz Highland Parku, nevyrazný Oban, apod. Časem sládne.
Chuť: V chuti jemna, tech 40 % bude asi odpovidat. Takova klasika.
Dozvuk: Dozvuk trochu nasladly, drevity, zadna horkost. Rekl bych droboucce vylepsena kourem nebo drevitosti, tabakem, rikejme tomu jak chcete, Highland stylova klasika - na jazyku zustava takova nejaka kozenost drevita, opalene drevo, primo raselina to neni, ale sladka kytickarna taky ne.
Shrnutí: Po prechutnani musim jeste pul bodu pridat. Nesmělá, ale pohodová. Za ty prachy si radši koupím Talisker, ale blend jsem v tom netipoval, spíš nevýraznou single maltku.

Autor: frydas
Aroma: Možná díky prostředí a předchozímu Ardbegu 10yo mi přijde ve vůni slabší, po nakouřeném dřevu a klasicky nemocniční dezinfekci, jablka
Chuť: I v chuti mi přijde slabá, taková vodička, nic moc výrazného.
Dozvuk: Krátký, téměř okamžitě odchází
Shrnutí: Musel jsme se zeptat číšníka, jestli mi nalil ze správné flašky, protože jsme si připadl jako, kdybych pil ředěný red label :D. Na druhou stranu neurazí, nenadchne a ve výsledku to může být jednoduché pití do společnosti, já bych si ale flašku nepořídil, cena mi přijde příliš vysoká, za nijaký požitek, blenders batch za polovinu ceny byl podle mě o dost lepší
Body: 79

Autor: lalos
WB
Aroma: Lehounký kouř, opálené dřevo, pražené mandle, vanilka a káva. Po paměti lehce výraznější než Black Label.
Chuť: Sladká, jednoduchá. Vanilka, kofila, lehká hořkost, kořenitost, lihovost.
Dozvuk: Krátký, vodový. Nějaké koření, trocha medu a vanilky a je fuč.
Shrnutí: V podstatě do baru nebo hospody je to fajn blend, který mi chutná víc než Black Label. Na druhou stranu moc velký zážitek to taky není. Příjemné vjemy sráží lihovost grain whisky a taky slabá procenta. Za ochutnání dík, jinak jsme se ale asi viděli naposledy.

Autor: salam15
Aroma: Velice příjemné, květinky, dřevo, trocha kouře a taky taková zvláštní sladkokořeněná vůně, co mi připomíná nějaké pečivo, ale nevím jaké.
Chuť: Sladká, hladivá, sametová. Nakonec dostane člověk chuť dřevěného uhlí (asi ty hodně opalované sudy) a tabák. S dalším ochutnáváním přichází i určitá peprnost, ale nijak dramatická.
Dozvuk: Krátký až střední - tam je to uhlí
Shrnutí: Přiznám se, že jsem spokojen. Podle toho, co se tu o JW obecně píše, tak byste si o něj neopřeli kolo (snad kromě Króči a již nevyráběné Green Label). Já zatím měl tu čest s Double Black a Platinum a obě mi přijdou jako chutné whisky, které bych si dal kdykoliv znovu. Ani u jedné by mne u slepého testu nenapadlo, že se nejedná o single malt. Jasně, není to žádná výrazná, razantní záležitost, ale za SM ze Speyside bych to klidně zaměnil. Je fakt, že s cenou přes 700,- za lahev, budu kupovat jiné whisky, ale když u mne nějaká lahev skončí, tak se rozhodně nebudu zlobit.

Autor: tornado
Aroma: Kouř suchého dřeva
Chuť: Nejprve trochu medové nasládlosti, pak hodně suchého kouře.
Dozvuk: Nasládlost se projevuje trochu víc, kouř je ale stále dominantní, ke konci nepatrně nakyslý
Shrnutí: Když ji ulovíte v Tescu s 50% slevou, tak je to dobrý nákup. Nikterak složitá, ale příjemně nakouřená whisky.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.