ZPĚTRecenze:

Láhev: Ararat Nairi 20 yo
Autor: Hunter
Aroma: Višňový likér, višně v čokoládě, rozinky, nádech exotických dřevin, mleté vlašské ořechy, lesní med, nakyslé přezrálé ovoce. Vůně je plná,

hutná, hluboká a intenzívní, ovocná nakyslost jí pak dodává další rozměr. Krása.
Chuť: Těžká nasládlost, silná čokoláda, sultánky, v dochuti pak hodně dřeva, ale i ta silná dřevitost se mi tu líbí, je zvláštně kořenitá a jakoby

šmrncnutá povidlama, čímž připomíná sherry Pedro Ximénez.
Shrnutí: Výborná brandy, tohle se mi líbí moc. Ještě jednou děkuji josému, že mi ji sehnal v Makru v akci tuším za nějakých 850 korun. Byl to skvělý nákup.
Body: 92

Láhev: Ararat Nairi 20 yo
Autor: Kobalt
Aroma: Silná těžká sladká vůně. Těžké sladké víno, přezrálé namačkané hrozny, sladké třešně, staré dřevo, tmavá kakaová čokoláda.
Chuť: Sladká, silná a jemná, ale lehce perlivá. Víno, hodně hořká tmavá čokoláda, sladké víno.
Dozvuk: Těžké víno a nějaké přezrálé ovoce, zatuchlé dřevo a hlavně spousta hořké čokolády.
Shrnutí: Silná, bohatá a těžká (lehce zatuchlá) brandy. Úžasná ve vůni, opravdu dobrá v chuti. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že desetiletý Akhtamar je mnohem živější, zábavnější a na běžné popíjení vhodnější. Chtěl bych ochutnat Araraty věkově mezi nimi, patnáctiletý Vaspurakan a směs 10 až 40 let starých brandy Dvin.

Láhev: Ararat Nairi 20 yo
Autor: Nethar
Aroma: Velmi bohaté a intenzivní. Testoval jsem naslepo, před ochutnáním jsem ji považoval spíše za nějaký rum. Sladké, rozinkové, rumové. Ocas většinou bývá v chuti, tady je mírně dřevito-umělohmotný už ve vůni.
Chuť: Tady už je znát, že to opravdu není rum, takový nějaký mix rumu a metaxy. PX mi nepřipomíná, ale je to bohaté a sladké. Zase trochu umělohmotnosti v koncovce.
Dozvuk: Dlouhý a intenzivní.
Shrnutí: Brandy úplně nejsou mým oblíbeným pitím a nemám moc zkušeností na jejich hodnocení. Tohle je velmi povedené pití, co si pamatuju, tak mi ale snad desetiletý Akhtamar chutnal více. Tady už je té dřevitosti hraničící s umělohmotností na mě trochu moc. Ale chtělo by to víc než jeden vzorek. Huntere, chtělo by to víc než jeden vzorek :-D

Láhev: Ararat Nairi 20 yo
Autor: josé
Aroma: sladké. karamel, čokoláda. plné ovocné - švestky a třešně. sloupnutá pomerančová kůra. dřevo. skořice, vanilka (b.2/3)
Chuť: dřevitější. lehce nakyslé. ovocné, třešně. sládne. příjemně hřejivé. kořenité (b.3/4)
Dozvuk: pikantní dřevo, čokoláda (b.1/2)
Shrnutí: ve slepém testu 10 vs. 20 je dvacítka hutnější, intenzívnější, uhlazenější. v chuti je více dřeva. oboje dobré pití za příjemnou cenu. (b.0/1)
Body: 6


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.