ZPĚT

Recenze:

Láhev: Knob Creek 9 yo
Autor: Hunter
Aroma: Ač bourbon, tak musím uznat, že mi voní. Kakao, kůže, skořice, čokoláda, slupky z oloupaných mandlí.
Chuť: Pomeranče, sladké koření, sice jasně bourbonová, ale v příjemné a pro mě snesitelné formě.Jen ten dozvuk to trochu kazí, je sice napřed skořicový, ale ke konci přejde do nahořklosti.
Shrnutí: Nebýt toho nahořklého konce, měl jsem historicky první bourbon přes 80 bodů, takhle se nám hodnocení ustálilo na rovných 80b, což je i tak u mě počin, který by se měl tesat zlatým písmem do kamene. Předčil dokonce i slavný Blanton´s Single Barrel Bourbon, na který jsem kdysi před degustací hodně sázel.I když se u ostatních nesetkal s kdoví jakým úspěchem, za sebe můžu konstatovat: U mě dobrý! Za vzorek děkuji Netharovi.
Body: 80

Autor: Króča
Aroma: typická bourbonovitost s lehkou mastnou stopou na okraji, kostelní zatuchlost a mix spíše kyselejšího spektra tropického ovoce, zastřené dřevo (kostel)
Chuť: výrazněji nakyslá s dřevěnným podtextem, příhodná suchost, jogurtové oplatky a při delším pobytu na jazyku se zjevuje skořice
Dozvuk: kyselost překrytá mastným závojem v doprovodu bourbonovité voňavkovitosti, kdy to vše se stává sladší a sladší
Shrnutí: pro mne typická bourbonovitost (kterou mám rád) zde není tolik silná, ale projevuje se stále ve zdravé míře..taky postrádám jistou starobylost dřeva, kterou u bourbonu téměř zbožňuji.. po vůni jsem byl plný očekávání, ale toto se nenaplnilo a chuťově se tohle pití nikam výš neposunulo..
Body: 77

Autor: Nethar
WB
Aroma: řekněme si to na rovinu, tohle není můj šálek kávy, ač je to asi dobrý, takže si na závěr možná nějaký body přičtětě. Silná sladká umělá vůně bourbonu, sušená jablka a sušené švestky, úžasná škořice, med a jakýsi hodně sladký kompot od maminky, možná dýňový, možná s rumovou trestí, ano, rum. Turecký med. Je to super, jen by nevadilo ztlumit "hlasitost" na polovinu
Chuť: koušu koření, možná jsem rozkousnul přímo kuličku nového koření, a pak sušené borůvky... přesně se mi vybavilo, když jsem je musel jíst v dětství při průjmu (nehledejte přímou souvislost průjmu s tímto bourbonem)
Dozvuk: sladký, zastřený kouřem, zůstávají ty sušené borůvky, o poznání mírnější než byla vůně, čím déle čekáte, tím je bohužel takový nějaký umělejší, ale v klidu
Shrnutí: pomineme-li skutečnost, že bourbony zatím nemám rád, tohle je kvalitní kousek, já mu nic nezazlívám, prostě se jenom narodil ve špatným státě

Autor: Shargard
Aroma: bez vody: květiny, lehce nasládlé rumové aroma, exotické ovoce - červené pomeranče asi. Vůně opravdu zvláštní, ale po chvíli čichání mě začala bolet hlava.

s vodou: aroma se významně posílilo - bolest se vrátila rychleji než bych čekal. Jitrocel a objevilka se naparfémovanost (levandule)což by vysvětlovalo tu bolest hlavy - jsem na to dost náchylnej
Chuť: bez vody: zprvu celkem štiplavá, ale po chvíli jemná, nasládlost střídá zvláštní nahořklost aby se to poté obojí smíchalo dohromady, pomerančová kůra. Ta hořkosladká chuť mi připomněla babiččin jitrocelový sirup.

s vodou: štiplavost ustupuje, jinak ostatní zůstává a přidávají se zase ty levandule. Na jazyku
Dozvuk: středně dlouhý, nese se v podobném duchu jako chuť, ale bez té štiplavosti. Nemůžu si pomoct, ale trochu jitrocele tam cítím. V samotném závěru je patrný jitrocel a nějaké ovoce. S vodou zas ta navoňenost a to mi nedělá odbře
Shrnutí: V pravdě zvláštní kousek o ketrým moc nevím co si mám myslet. Né že y to bylo nekvalitní pití, ale mně to sedlo tak napůl. Uvidím co s tím udělá voda. Ne ne. Tady jsem kápnul na něco co mi prostě nesedí. Aroma by rozhodně neškodilo ztlumit i na méně než na polovinu.

Autor: buddha.ps
Aroma: lak, lak, mokrá koža, zase lak a úplne vzadu trochu čokolády, a zase lak
Chuť: umelá, zase len lak
Dozvuk: Dozvuk dlhý a silný, ale bohužiaľ len liehový s minimom čokolády
Shrnutí: obrovské sklamanie, toto ma bude v skrini dlho strašiť

Autor: joy
WB
Aroma: vanilka, trocha umělohmotnosti, dřevo, ořechy a hnědý cukr
Chuť: sladká, dřevo, chilli, pak umělohmotnost přecházející v kyselkavost
Dozvuk: delší, ve vlnách, ze začátku nasládlý, pepřovitý, dřevitý a pak nahořklost
Shrnutí: Jeden z těch lepších bourbonů, co jsem kdy pil

Autor: zyki
Aroma: výrazné a bohaté, ovoce, vanilka, med, časem se ovoce stává svěžejším
Chuť: převažuje koření, pod ním ovoce (možná lesní)
Dozvuk: přidá se nahořklost, není nepříjemná (?něco z kakaa)
Shrnutí: výborný, kdybych nedávno neochutnal BOOKER´S, byl by tento mým nej bourbonem, aroma bych netlumil

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.