ZPĚT

Recenze:

Láhev: Santos Dumont X.O.
Autor: Hunter
Aroma: Famózní vůně od prvního přičichnutí ke korku po otevření lahve. Nádherně uhlazená, delikátně harmonická vůně, kde je stále co objevovat. Cedr, med, včelí plástve. Zároveň i větrová, sladká mátovost, sladké dřevo, kokos. Jedna z nejlepších rumových vůní, nemůžu se jí nabažit.
Chuť: Chuť je stejně uhlazená, jako vůně. Přišla mi proměnlivá. Sladkost, kořenitost, suchost a větrovost umně smíchané dohromady, nic nevyčnívá, vše ladí. Cítím i závan "bonbónů" z Arcane 12yo. Střední sladkost je vyvážená větrovostí, která ji zmírňuje a odlehčuje. Když budu přísný, s ohledem na domácí druhou přechutnávku v přímém porovnání s Abuelo 12yo a Presidente Marti 19, by mohla být chuť plnější a výraznější.
Shrnutí: Na ochutnávce s josém to byla suverénně nejlepší lahev ze všech pěti okoštovaných. Doma se proti Presidente Marti ukázaly drobné "slabiny" v chuti, i s Abuelem pak svedl Brazilec těsný souboj. Jo, tohle mě oslovilo natolik, že si lahvinku nadělím pod stromek. Nejlevněji je myslím v Makru za nějakých 1175 korun. Na Brazílii hodně pěkné překvapení, první rum, co jsem z ní ochutnal a hned moc zaujal. Asi stylově nejpodobnější je mu právě srovnávaný Abuelo 12yo, takže hádám, že jeho příznivci by mohli ocenit i Santos Dumont XO.
Body: 94

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.