ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dalmore Valour
Autor: Duthoron
Aroma: Přezrálé tropické ovoce, cukr.
Chuť: Nahořklá, trochu olejovitá, čerstvé jeřabiny nebo nezralé brusinky a štiplavý alkohol.
Dozvuk: Přetrvává jeřabinová trpkost a alkohol.
Shrnutí: Kdyby stála polovinu byl bych asi shovívavější, ale takhle je to docela zklamání a do žákovské jí píšu velkou pětku. Druhou půlku lahve budu dopíjet jen z vrozené šetrnosti :( .

Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně hodně ořechová, přijde mi docela blendová, ale v těžším, příjemně plném stylu. Trocha ostrosti alkoholu, těžce ovocitá, laková.
Chuť: V chuti opět blendová. V chuti je to ještě znatelnější, ve vůni to bylo na cestě mezi blendem a single maltkou. Ta chuť je sice v blendovém stylu, ale působí starší (hádal bych nějaký aspoň dvanáctiletý blend, nebo něco staršího, jako když seženete nějaké blendy v aukci třeba ze sedmdesátých až osmdesátých let). Vůně se mi sice líbí víc, ale celkově mi přijde tato whisky v pohodě. V chuti jemnost, ořechy, dřevo, trochu lakovosti a starého dřeva. V dochuti "staře dřevitá".
Shrnutí: Můj tip je nějaký White Horse, nejspíš nějaký starší, vím, že Petr si na ně potrpí a má je rád.
Body: 82

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Impregnace na boty, rybízová marmeláda. V druhém kole ne tak nasmrádlý, sladší, hutnější, sherry styl (v úplně prvním kole hutnější smrádek, olomoucké tvarůžky a Jura styl, vlhký plesnivý les, houby a trochu švestek). Klasická dřevitost, plná single malt, citronová kůra, grep, zatuchlost, kůže.
Chuť: V prvním kole až lesní "ledaig to nemusím" styl. Ale zároveň poměrně řídká. Tipuju málo procent alkoholu. Pak hebká, trochu medu, smetanově hladí.
Dozvuk: Dozvuk se mi líbí, sladce až skoro čokoládově doznívá. Zůstává velmi hezký sladký pocit v ústech s trochou tabáku v krku. Mírně dřevitonahořkle zaštipuje. Nasládlá, jednoduše přimočará v dozvuku.
Shrnutí: Se základní řadou jsem byl spokojený, tak jsem chtěl před nějakým časem zkusit vzorek Valouru, ale nezachutnal mi. Díky slepé ochutnávce od Petra dostal druhou šanci a tentokrát uspěl.

Autor: josé
WB
Aroma: zatuchlejší sherry. nahnilá jablka. maliny, tmavé dřevo, bylinky, mokrý karton. nejvýraznější z testované trojice. (b.1+/3)
Chuť: vysušující dřevitost, začíná drhnout. až jako grappa. pikantní, tmavý kakaový prášek, višňový likér. (b.2/4)
Dozvuk: větrový, pikantní. sládne. višně v čokoládě. dřevo. (b.1/2)
Shrnutí: slepý trojboj z něhož se vyklubala 3x Dalmore. všechny ovlivněny sherry. jsou si podobné a zaujaly tak nějak stejně. záleží, co má kdo rád: Valour (sušší, sherry, dřevo), Luceo (ořechová, polosladká s čokoládovým dojezdem) a Dominium (sladší, ovocně kořenitá). (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Průměrně intezivní, poněkud zatuchlé, docela lihové. Koženost, postarší dřevo, zpočátku i zahnívající jablka, podrost jehličnatého lesa po dešti.
Chuť: Hladká, docela šťavnatá, svěžejší, přímočará. Dřevo, ořechy, květinové tóny.
Dozvuk: Docela žere jazyk svou dřevitostí, spíš jednodušší - především dřevo. Trocha čokolády s pomerančovou kůrou, stopa rozinek a to je tak vše. Nakonec valeriánské kapky.
Shrnutí: Na jazyku, především v dozvuku, je na mě až moc agresivní, na to, jakou paletu chutí celou dobu nabízí. Jinak ale velmi dobrá.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.