ZPĚTRecenze:

Láhev: Bunnahabhain Toiteach
Autor: Cyra
Aroma: Chce více času. Ze začátku působí nenápadně. Rašelina se stopou sherry. Trochu gumy. Uzenina.
Chuť: Olejnatá, nikoliv plnotučná. Rašelina posypaná kakaem, ale jemně nasládlá s postupně se vynořujícími slanejšími, uzenými tóny.
Dozvuk: Hodně nečekaně zostřuje. Zvýrazní se suchá rašelina a popel. Přidá se uzenost, chilli, ale také sladkost. Objeví se kávové tóny, pak zase sládne. Lze zachytit čokoládu a vanilku. Odeznivá a zůstavá jódový nádech. Dozvuk je skvělý!
Shrnutí: Moc dobrá whisky. Taková postupně se vyvíjející k lepšímu. Pro mě určite zajímavější a výraznější (i přes nižší voltáž) než Cruach Mhona.

Láhev: Bunnahabhain Toiteach
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Ač momentálně prožívám spíše nerašelinné období, tohle je krásná vůně, která dává tušit, že můj návrat k rašelině je zase na obzoru. Jemná rašelinka, trochu olejnatá, slané uzené, nemůžu říct, že by do toho vstupovala nějaká nasládlost nebo naopak ovocná svěžest, jede si to fakt tu slanou jemnou rašelinku a nenudí. Spíš jako by přidával pneumatiky a dílnu a tenhle styl, maso z udírny je trochu přípalené, ale komu to vadí, když to dobře voní. Bunnahabhain se pouští do pořádných peated whisek velmi zdařile.
Chuť: Nejdřív exploze sladkosti, pak rašeliny, pak se pepřově zostří, pěkně to válí na etapy.
Dozvuk: Nepochybně dlouhý, protože zakouřené uzené se mi z jazyku ne a ne ztratit, až jsem na nějaké to "reálné" dostal chuť (ale to mám smůlu).
Shrnutí: Motorově olejový velmi uzeně slaný Bunnahabhain. Kdo má tohle rád, tak zbystřete a minimálně vzorek zkuste. Na festivalu jsem ho trochu odbyl, takže jsem ho nyní slušně přechutnal v klidu, protože si to myslím zaslouží. A dobře jsem udělal, nebyl jsem zklamán. Nadprůměrný kousek.

Láhev: Bunnahabhain Toiteach
Autor: josé
WB
Aroma: sladká meruňková marmeláda s rašelinou a slaností (b.2/3)
Chuť: dřevitě hořká, suchá rašelina. popelovatí a jehličkovatí. bez hutného podkladu, vodovatější a plošší (b.1/4)
Dozvuk: vysychající odeznívání chuti (b.1/2)
Shrnutí: rašelinný Bunnahabhain. ta hořkost v chuti mi maličko kazí dojem (b.0/1)
Body: 4

Láhev: Bunnahabhain Toiteach
Autor: lalos
WB
Aroma: Na to, že by měla být „heavily peated“, tak kouř není až tak výrazný. K tomu nějaké ostřejší koření, pepř, jalovec. Pečené maso, slané máslo. Nějaké to sherry.
Chuť: V porovnání s Mòine méně rašelinná a ostřejší, dřevitější. Z počátku sladká, rychle ale přechází do drsnější suchosti.
Dozvuk: Dlouhý a suchý, dřevitě nahořklý, na kořeni jazyka prlivý. Po chvíli se objevuje dlouho nepoužívaný, zanesený komín.
Shrnutí: Nějak zásadně mě nenadchla. Je sice pitelná, ale je o něco horší než Mòine hlavně v suchosti a hořkosti, a pro mě překvapivě méně výrazná než Laphroaig Select, který nemá mezi Laproaigem příliš valnou pověst. Vylívat ji ale nebudu 😊

Láhev: Bunnahabhain Toiteach
Autor: nidan
WB
Aroma: výrazná, příjemná, sladký kouř, trochu alkoholu, výrazně pepř, trocha vanilky, máslo a nahnilé jahody
Chuť: štiplavá, silně kořeněné, pepřová (černý), sladší, popel, máslové sušenky, chuť je plná, hodně ostrá, že by sudovka?
Dozvuk: střední, celkem pálí jazyk, dokončení především pepřové
Shrnutí: vůně vzbudila velké očekávání, ale chuť je ostrá a moooc pepřová, to mi úplně nesedí. Tipuju bourbonový sud, možná VAT se sherry, islay a sudovku. Po odkrytí je to Bunna s jen 46%, no celkem ostrej teda na ty procenta. Vracet se k němu nemusím. Za vzorek díky Lalosovi.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.