ZPĚTRecenze:

Láhev: BenRiach 16 yo 1998 PX Sherry Puncheon/Triple Distilled Cask 5171
Autor: Hunter
WB
Aroma: Bez vody ostře ovocná, laková s čokoládovými pralinkami a višněmi v čokoládě.

Po naředění (8 kapek na 30ml) jde lakovost až do kůže s lehkým bourbonovým nádechem. Tady musím podotknout, že je to míněno opravdu v pozitivním slova smyslu. Hodně zesládne (med, ovoce, sherry). Skvělá, výrazná a chvilkami až opojná vůně.
Chuť: Dá se pít i bez ředění, sice trochu štípe, ale na jazyku je sametově plná. Ten pravý koncert mi ale rozehrála až po přidání osmi kapek vody. Je uhlazenější, plná mléčné čokolády, navoněně ovocná (červené pomeranče?), mandle obalené v čokoládě a skořici. Je tu i ostře kořenitá svěžest zalitá medem a lakovost. V dochuti kakaová. S vodou je chuťově přímo skvostná.
Shrnutí: Za ochutnávku velký dík zykimu. Měl jsem 60 ml velký vzorek, takže jsem přechutnával dvoukolově. V prvním kole jsem vybral za soupeře jakožto odhadovaného rovnocenného soupeře Glendronach 1996 14 yo Oloroso, vítěze X. degustace Bratrstva rašeliny. Ta je výborná, ale v přímém srovnání je BenRiach prostě ještě o kus dál. V druhém kole jsem pak už ochutnával jen BenRiach. Tohle je excelentní whisky, skvěle jsem si pochutnal, gratuluju zykimu ke skvělému nákupu.
Body: 94

Láhev: BenRiach 16 yo 1998 PX Sherry Puncheon/Triple Distilled Cask 5171
Autor: zyki
WB
Aroma: výrazná a bohatá sladkost, datle, rozinky v medu, čokoláda, občas se mihne zralá třešeň, kůže
Chuť: pokračuje vše, co je cítit ve vůni, přidává se sladké koření, které přechází v pocit perlení na jazyku
Dozvuk: příjemný, kakao, lakované dřevo
Shrnutí: jedna z nejlepších, co jsem ochutnal


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.