ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain Eirigh Na Greine
Autor: Botana
Aroma: Citrusy, med, kandované ovoce, koření.
Chuť: Sladká, lehká, jemná, citrusy, rozinky, koření (možná badyán).
Dozvuk: Lehounký, příjemný, středně dlouhý.
Shrnutí: Tak tato lahev by doma moc dlouho nevydržela. O tom, že mi chutnala převelice svědčí i fakt, že jsem si musel "přidat" a pořádně ji po oficiálním kolečku ještě přechutnat ;). Ochutnáno na 2 HK degustaci, za vzorek děkuji Jerrymu :clap:.

Autor: Cyra
Aroma: Trochu alkoholově ostrá na nose. Jinak ale jemně sladká, obilná vůně s kyselejšími ovocnými tóny. Hodně hluboko pod tím, slabý opar kouře.
Chuť: Spíš lehká, sladová. Jemně opepřená.
Dozvuk: Sušší. Náznaky kávy a suchého vína. Lihová ostrost alkoholu. Ten vynikne hlavně při delším povalování v puse. Po odeznění zůstává v puse příjemná máslově-obilná nasládlost se stopou čokolády a sušeného ovoce.
Shrnutí: Mám doma už docela dlouho celou láhev a musím říct, že po dopití další už nekoupím. Na Bunnahabhain docela slabota. Vadí mi tam ta lihovost ve vůni a v dozvuku. Navíc, celková chuť nenabízí nic zajímavého, co by neduh vyvážilo. Průměr.

Autor: Duthoron
Aroma: Grepy, sladkost a koření, vanilka a skořice.
Chuť: Lehkou sladkostí proráží síla koření a trochu hořkosti, kapky na kašel, broskve a liči.
Dozvuk: Příjemně táhlý, dřevitost lískových ořechů a ovocná sladkost.
Shrnutí: Zase něco jiného než ty kouřovky, zajímavá a pěkná whisky s velmi dobrou chutí.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Nasládlé sherry, čokoláda, rozinky. Koření, peprnost, citrusy. Vliv sudů po červeném víně bych nehádal, spíš mi připomíná klasicky sherry, snad jen ždibec nakyslosti připomíná vliv sudu po červeném.
Chuť: Opět to sherry, nakyslost, sladovost, rozinky, ořechy. V dochuti pak hodně suché sherry.
Shrnutí: Pikantní whisky, která určitě stojí za pozornost. Cyrovi velký dík za štědrý vzorek, hodnotil jsem opět dvoukolově asi s měsíčním odstupem.
Body: 85

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: sladkost, ovoce, koření, med
Chuť: výrazná dřevitost, dubovitost, kořenitost, přebíjí sladkost
Dozvuk: střední, příjemný
Shrnutí: velmi povedený kousek od Bunnahabhainu, tahle islay neislay palírna zdá se málokdy zklame

Autor: Radek
WB
Aroma: Trochu soli v povětří.
Chuť: Rašelinný roztok smíchaný s vodou.
Dozvuk: Hutná rašelina... nutno uznat, že v dozvuku je její síla.
Shrnutí: Tahle whisky by myslím uspěla i mimo golfovou komunitu.
Body: 87

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé, ovocné - jablka, rybíz, maliny, liči. růže. karamel. staré dřevo, prach. vanilka, čokoláda. (b.2/3)
Chuť: šťavnatá vínová ovocnost. mírně vysušující, dřevo. kandovaná pomerančová kůra a začíná víc jehličkovat. sirupovitá. (b.2/4)
Dozvuk: sladší ovocnost z chuti, sušené ovoce (jablka), mléčná čokoláda. lísteček máty a dlouhá jehličková hřejivost. (b.1/2)
Shrnutí: dobrá a hřejivá whisky. (b.0/1)

Autor: josé
WB
Aroma: nasládle ovocná vínovost, sherry. jablka a mošt. do toho i vanilka a suché dřevo. nugát, zelené, tráva. trocha gumy. (b.2/3)
Chuť: odpovídá chuti. vínovost, jemná perlivost a pikantnost. lehce drhnoucí dřevo, tak akorát hořké, jablka. (b.2/4)
Dozvuk: mírně pikantní ovocnost. nastupuje čokoláda, nugát a slad. (b.1/2)
Shrnutí: porovnáno se starším batch02. ve vůni se mi tato o fous líbí víc, je svěžejší a šťavnatější. v chuti a dozvuku je stará daleko víc pikantní a dřevitější. u nové je v dozvuku zase více čokolády. jsou si hodně podobné. pokub bych měl volit na základě tohoto souboje, spíše bych sáhnul po novém plnění. (b.0+/1)

Autor: joy
WB
Aroma: sladkost, rozinky, kůže, lesní med, sherry, koření, peprnost
Chuť: koření, sladké sherry, kůže, med, rozinky
Dozvuk: sladký, kořeněný, dřevitý, suchý, kyselkavý
Shrnutí: Jsem spokojen. Vybíral jsem dle doporučení zde na fóru a zklamán rozhodně nejsem. Pochutnal jsem si

Autor: salam15
Aroma: Jemné, medové, zcela bez rašeliny. Objevuje se určitá kyselost, která mi evokuje Speyside a Johnnie Walker Double Black (to není výtka :-))
Chuť: Chuť opět jemná, medová a plná, ke konci se objevuje tabák.
Dozvuk: Střední s výrazným tabákem - tak to mám rád.
Shrnutí: Bunnahabhainů jsem zatím moc nenapil, ale tohle velmi příjemná až hladivá whisky, kandidát na zakoupení lahve. Za vzorky děkuji Jerrymu.

Autor: sandrider
Aroma: vůně podobná Longrow Red, ne tak intenzivní a spíš do sladka, zatím dobré
Chuť: chuť je stejně dobrá, sladce dřevitá, s medem
Dozvuk: delší, sladký
Shrnutí: Překvapení! Nic moc jsem si v tomto případě přes pochvalné hodnocení na fóru nesliboval a jsem mile překvapen. Opět díky Jerrymu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.