ZPĚT

Recenze:

Láhev: Longrow 10 yo 1994
Autor: Botana
Aroma: Rašelina, nastrouhaná citrusová kůra, žlutá hodně zralá jablka, višně.
Chuť: Nejdříve ostrá, ale měnící se ve sladkost, rašelina, dub, koření, citrusy a zase rašelina.
Dozvuk: Dozvuk je opravdu výrazný, dlouhý, rašelina, dřevo, rašelina, rašelina ... .
Shrnutí: Drsnější (aspoň z mého pohledu) whisky pro drsné muže popíjející tuto whisky při drsném počasí v drsné, ale krásné skotské přírodě. Ochutnáno na 2 HK degustaci, za vzorek děkuji salamovi.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Zralé ovoce a citrusy přelité medem, to vše v rašelinovém hávu. I nějaký ten kouř a zatuchlost tlejícího dřeva tu na nás v druhé vlně vykouknou.
Chuť: Lehce olejnatá na jazyku. Napřed působí hodně sladce (med, vanilka), postupně sladkost odeznívá a o slovo se hlásí rašelina a citrusy.
Shrnutí: Solidní Longrow, který nezklamal. Za vzorek opět díky salamovi.
Body: 85

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: rašelina, hlína, sůl, mokrá sláma, už tady působí trochu ostřeji
Chuť: výrazná chuť, rašelinná, dobrá, působí ostře, snad pepřově, kořenitě, v tom byla v mých očích v kontrastu s An Turas Mor, která zase zastávala jemnější styl
Dozvuk: opět výrazný, dřevitě rašelinný
Shrnutí: Rašelina drsnějšího charakteru. U mě to vyhrála Port Charlotte, ale záleží vskutku na osobních preferencích.

Autor: salam15
Aroma: Středně silné, kouř (rašelina) mu dává tělo, ale není to to jediné, co v ní ucítíte, objeví se tam i silné aroma oříšků.
Chuť: Krásně se rozvíjející rašelina a pepřovitost. Několik týdnů po HK degustaci jsem absolvoval i přímé srovnání se Springbank 10 yo a Longrow to s plností chutí vyhrál.
Dozvuk: Kyselý, delší
Shrnutí: Pro mne vítěz 2. HK degustace, ale to bylo stejně proto, že jsem tam tuhle lahev donesl já. Je drsnější než PC An Turas Mor, která se tam v mých očích umístila druhá, ale i ta je vynikající. Je to drsná whisky pro drsné muže, kteří ji můžou klidně popíjet nejen v drsné ale krásné skotské přírodě, ale i uprostřed drsné (ale krásné) městské džungle...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.