ZPĚT

Recenze:

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2014
Autor: Marvin
Aroma: Uzená, šunka na medu, později citrusy a trochu škrob, s vodou kyselkavá, kouř ze zeleného listí.
Chuť: Sladká, vařená jablka, trochu skořicová kůra, s vodou - krémový řez, závin s rebarborou.
Dozvuk: Sladká rašelina, lékořice, pomerančová kůra, s vodou - sušší, lehce fíky, na závěr rašelina s trochou popela a hořkosti.
Shrnutí: Co jsem měl možnost poznat, tak Cairdeas plnění jsou vždy solidní zástupci značky, bohužel v poslední době už jsou obtížněji k mání.

Láhev: Laphroaig Cairdeas 2014
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Výrazné, pomineme-li laphroaig jako takový (píšu s malým L jakožto charakteristiku, kterou myslím dezinfekci a všechny ty věci okolo), máme tu sladkokyselou vůni, která je způsobena vanilkovo-cukrovou sladkostí doplňovanou něčím jiným, oříškovým, snad tím Amontillado sherry, snad výrazným alkoholem (51,4). Hraje to po kupě ale hezky.
Chuť: Laphroaig, okořeněnými řádnými procenty, svérázný a přitom nikterak ubíjející, svým způsobem jemný, tak to mám rád.
Dozvuk: Dezinfekce, olej, laphroaig (vidíte to první písmeno, jo?).
Shrnutí: Výborná whisky. Evidentně nevybírají na Feis Isle žádnou druhou ligu. Na druhou stranu jsem moc rád, že mnohem sladší osmnáctka u mě zvítězila (což je jistě subjektivní záležitost), protože ta cena je trochu jinde ;-)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.