ZPĚT

Recenze:

Láhev: Arran Pineau Finish
Autor: Hunter
WB
Aroma: Mandle, skořice. Kořenitě sladká, těžší vůně, která přechází až do ovocné nakyslosti. Ozvou se i vlašské ořechy a vystupující alkohol, dále těžší tabákové tóny a dokonce i káva.
Chuť: S pár kapkami vody krémová, krásně sladká, výrazně kořenitá, s čokoládou. Přezrálé blumy a hrozny. Dochuť koňaková, těžce květinová.
Shrnutí: Můj oblíbenec Arran nikdy nezklame, stejně jako nezklamou vzorky od Zykiho (díky!). Ochutnával jsem dvoukolově, měl jsem 60ml lékovku. Parádní whisky, hlavně chuťově, vůně je tentokrát lehce upozaděná.
Body: 89

Autor: Jerry1
WB
Aroma: Příjemně intenzivně nasládlé.
Chuť: Intenzivní sladkost i v chuti, poté si vynoří voskovitost.
Dozvuk: Velmi dlouhý, alkohol i sladkost o sobě dávají vědět ještě dlouho po ochutnání.
Shrnutí: Velmi chutná whisky, sladkost dominuje, ovšem velmi příjemně. Za vzorek děkuji zykimu.

Autor: zyki
WB
Aroma: zralé broskve, kvetoucí ovocné stromy, mléčná čokoláda, koření (?koriandr)
Chuť: krátce medová sladkost, pak výrazná ostrost, která postupně přechází do hořké čokolády rozpuštěné v koňaku, občas čokoládová tyčinka kofila
Dozvuk: chvilku pocit perlení, pak připečená rozinka a kakaový prášek
Shrnutí: další výborný Arran, dost jsem si pochutnal, jen mám pocit, že se mi nepodařilo popsat všechny chutě a vůně, co tam byly

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.