ZPĚT

Recenze:

Láhev: Grant's Sherry Cask Finish
Autor: Duthoron
Aroma: Hašlerka a nějaké ovoce, trochu zastřené (Ale Cask voní o dost lépe)
Chuť: Hladká, ovoce v rumu (možná třešně), alkohol takový hřejivý. (Chutná líp než Ale Cask)
Dozvuk: Kratší, až tady alkohol zhrubne, objeví se trocha koření.
Shrnutí: Na blend docela pitelná whisky. Oproti Ale Cask má horší vůni, ale lepší chuť. Dozvuk je tady asi nejslabším článkem. Porovníní s Ale Cask je hodně vyrovnané, ale subjektivně mám Ale Cask o kousek výš.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Lehká vůně, trochu ořechů, trocha nasládlosti, med.
Chuť: Mírně nasládlá, v dochuti se po delší pauze dostaví nepříjemná nahořklost. Řídká, ničím zajímavá chuť, nic, čím by vybočovala z uniformní šedi mnoha jiných blendů.
Shrnutí: Když ji vídám v Albertu za nějakých 370 korun mimo akci, tak si říkám, že tohle by byly hodně špatně investované peníze, koupit si celou lahev. Naštěstí jsem měl vzorek od josého, za který děkuji.
Body: 72

Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je dost zvláštní, moc mi nesedí. Trochu jako blend (ořechy), k tomu slad, ale zesílený, s jakýmsi kovovým nádechem, přezrálými hrozny a bonbónovou nasládlostí. Bohužel to jako celek nefunguje, vůně je disharmonická, nějak se nám v ní jednotlivé složky mlátí. Divné.
Chuť: Chutná jako „old school blend“, jak říkám podle podobnosti s aukčními blendy, starými několik desetiletí. Což by byla pozitivní složka, bohužel je tu krom ořechů a dřeva i lacině působící lihovost. Pít se dá, ale stylově mi nějak nesedí. V celku je sice plnější než blend, ale prostě to není ono.
Shrnutí: Vůbec netuším, co by to mohlo být. Snad nějaký ten úplně základní BenRiach?
Body: 75

Autor: J.K.Ch
Aroma: Štiplavější alkohol, bílé víno, lak na dřevo.
Chuť: Plytká a nudná chuť plná umělosti. Ostrý alkohol, dřevitost a koření. Je olejovitá.
Dozvuk: Dozvuk je nepříjemně hořký a s tóny koření a dřeva s pachutí připomínající rajčatový protlak.
Shrnutí: Nevoní to zajímavě, ale i důvodů, proč se napít a polknout, je krom touhy se opít po málu. Zanechává trýznivé sucho v ústech. Pokud Grant’s tak si pořiďte modrý Ale Cask, stojí stejně a je to úplně jiný zážitek.
Body: 67

Autor: Kobalt
Aroma: Nasládla ovocnost stylu rozměklý banán, blendová obilnost, lehká lihovost se stopami sherry.
Chuť: Podobná vůni, ale tak nějak hůř. Bez sherry a s nepříjemně nahořklým dozvukem.
Shrnutí: Není nijak dobrá, z řady Grant's bych řekl nejhorší.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: V první dojmu velmi příjemné, sladké, medové, jemné. Asi takové uhlazené právě proto, že je blendové, aby nic moc nevynikalo, ale nevyniká to musím říct pěkně. Nějaké dřevité exotické koření. Lak na dřevo. Je to vcelku o ničem, když vím, že je to blend, ale zdá se mi, že je tam ta unylost blendu znát a že narozdíl od single maltky, která se mi většinou ve sklence rozvíjí, tak tohle začíná docela brzo chlastovatět, což ten první dojem úspěšně kazí. Pak je spíš citronová než sladká. A víc a víc chlastovitá. Zpětně musím říct, že je třeba si ji nalít a hodit to do sebe co nejdřív, pak si pochutnáte. Sherry, u kterého bych si řekl, že to je sherry, jsem nezachytil.
Chuť: Zase nezajímavé prohlášení, když vím, že mám Grant'sky, ale tady ten blend cítím a není to příjemný pocit. Takový olejovitý, hladký chlastík s trochu umělohmotnosti. Možná bych mohl říct takové ledaigovité zatuchlosti, fakt že jo. Zase zpětně po odtajnění si čtu na stránkách "touch of peat", tak to by odpovídalo.
Dozvuk: Je to jemné, nehořké, uhlazené, ale skoro bych řekl i nudné. Dozvuk krátký až středně dlouhý.
Shrnutí: V prvním dojmu jsem s ní byl hodně spokojen, ale jak chvilku stála, tak se začala rapidně horšit. V chuti a dozvuku už mi pak přišla taková chlastovitá, takže jsem moc rád, že je to ta sherry cask, protože stojí dvě nebo tři stovky, takže ta si to může s čistým svědomím dovolit. Asi bych si ji s Nickem u krbu nechtěl vychutnávat, ale za ty prachy je to určitě zdařilá věc, takže kdo hledáte co nejvíc muziky za málo peněz, tady vás to čeká. Měl jsem celou láhev Ale Cask, která mě kdysi ze vzorku zaujala víc, a ta mi zprvu taky chutnala a jak v lahví ubývalo, začala být docela hnusná. Asi nejsou špatný, když je do sebe rychle naklopíte. Jak začnou trochu pracovat, odkryje se jejich skutečné jádro.

Autor: buddha.ps
Aroma: decentné, sladké, orechy
Chuť: do sladka, nijak výrazná, zase orechy
Dozvuk: krátky, opäť nijak intenzívny
Shrnutí: s kamarátom sme stiahli fľašu za večer za mohutného diskutovania nad zmyslom života, hmotnosťou mravca a nesmrteľnosťou krtka. K takémuto účelu je Grant´s Sherry Cask ideálna, neurazí ani nenúti rozmýšľať nad rafinovanosťou chutí či rozumnosťou investície - za 270Kč splní účel dokonale, pre mňa dobrá voľba k uvedeným účelom

Autor: dFamousMouse
Aroma: alkohol,štiplavé dřívko
Chuť: klasika slabšího blendu - jen chlast a trochu dřeva, slabší alkoholová štiplavost než u např. Jamesona, ale Jameson má i kousek toho těla
Dozvuk: není
Shrnutí: mezi poznanýma blendkama je u mně na posledním místě, tady jsem v chuti nenašel, ve vůni nenašel...na druhou stranu samozřejmě kvalitní alkohol s hladkým skluzem do hrdla bez ambicí a výrazných pachutí ...a také bohužel úplně bez cherry. Už si další lahvinku nedám. Možná zkusím ALE...0.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.