ZPĚT

Recenze:

Láhev: Oban 14 yo
Autor: Hunter
Aroma: Parádní, lehce nakouřená, sladce sladová až ovocná,marcipánová, velmi originální a svá (nepřipomíná žádnou jinou whisku, které jsem ochutnal). Při druhé degustaci jsem se v hodnocení vůně dostal až na 86 bodů, tohle je kus, který bych si uměl představit na častější popíjení.
Chuť: Na jazyku nasládlá, ale na můj vkus trochu řidší, než mám rád, kouřovost se už tak neprojevuje,jinak sladová, čistá, bez hořkosti, se středně dlouhým zakončením.
Shrnutí: Ve vůni slibuje truchu víc, než je pak v chuti schopná nabídnout, ale i přesto jsem spokojen.
Body: 83

Autor: J.K.Ch
Aroma: Slad, sůl, med, kyselé ovoce, příjemná čerstvost a možná náznak travnatosti a kouře.
Chuť: Výrazně dřevitá, svěží příjemně zaštipuje, lehce kouřová chuť snoubící se s karamelem.
Dozvuk: Příjemně dlouhý dozvuk, jemný a příjemně kořeněný. S náznaky soli.
Shrnutí: Tuhle whisky mám velmi rád. Příjemná chuť úžasná vůně a rozumná cena. Až je mi líto, že hladina v láhvi je už dost u dna.
Body: 81

Autor: Kobalt
Aroma: Jemňounká, med a sladké dřevo. Po intenzivním GC docela změna
Chuť: Sladká, jemná, hořké dřevo, voskový med.
Dozvuk: Ostřejší a do sucha, dřevo, pryskyřice, jehličí, medový vosk.
Shrnutí: Pohodová whisky, hořkodřevitá s medem, přízemní highland. Ohromen nejsem.

Autor: Mille
Aroma: krasna vune ovoce, kvetin a snad trocha medu
Chuť: jemna, prijemne nasladla, ovocna
Dozvuk: stredni, sladky
Shrnutí: skvele pitelna, prijemna, vyvazena

Dal jsem si ji k doutniku a vysledna kombinace = [b]GREAT SATISFACTION![/b]

Autor: Nethar
Aroma: sladce buchtičková, takový nějaký medovník nejspíš, je to hodně milá ovocná vůně, ale na druhou stranu nějak moc víc podrobností jsem v ní nenašel
Chuť: smetanově kořenitá, či spíš čistě dřevitá než nějak speciálně pepřová
Dozvuk: nepříliš výrazný, ale přesto docela dlouhý sladký ovocný dozvuk
Shrnutí: v jednoduchosti je síla... snad

Autor: Radek
Aroma: Ve vůni je taková zavřená, trochu sladu ale ve vůni je střídmá a nijak neoslňuje.
Chuť: Tak takhle nějak musí chutnat pramáti všech whisek, whisek bez sudů po bourbonu, bez sudů po sherry, portském či madeiře... drahá a kvalitní čokoláda.
Dozvuk: Táhle sladový a čokoládový.
Shrnutí: První dojem takový nevýrazný, ale po chvíli se začnete koupat v čokoládě (znáte: Karlík a továrna na čokoládu) a body rychle stoupaj. Nějak jsem si s ní padnul do noty.
Body: 86

Autor: Shargard
Aroma: bez vody: Ořechy, máslové sušenky, malinko bourbonovitosti. Aroma lehce nevýrazné. Ničím nevyčnívá ani nezaujme. Po chvíli spíš nudí.

s vodou: květiny a obilí, lehká bourbonovitost přetrvává
Chuť: bez vody: sladká, velmi jemná, vanilka, nějaké koření a trocha pepře

s vodou: přídá se lehká nakyslost a koření se zintenzivní
Dozvuk: bez vody: sladký, kořeněný a vanilkový

s vodou: opět méně sladký a více kořeněný
Shrnutí: Celkově na mě udělalo tohle pití dost neutrální dojem. To znamená, že nemůžu říct nic negativného, ale pozitivního taky ne.

Autor: buddha.ps
Aroma: med, lesné plody, smotana, škorica
Chuť: ostrá,nasladlo drevitá
Dozvuk: ostrý sladko-drevitý
Shrnutí: po veľkom očakávaní vcelku sklamanie, respektíve nuda. Nijak výrazná, nič čím by zaujala, ale zároveň ani nesklamala. Ale nie je to tá dokonalá vyváženosť chutí akú som našiel v niektorých kúskoch (HP, Strathisla), skor nevýraznosť všetkých zložiek; nenachádzam tam nič podľa čoho by si ju mal človek zapamätať. Po dopití novú fľašu kupovať nebudem

Autor: inerc
Aroma: Velmi prijemna ovocno citrusova sladkasta mohutna, kvetinky, hrozienka, figy, v pozadi more
Chuť: Zo zaciatku jemna, vela sladkasteho ovocia, trochu vanilky ale pridava sa aj drevitost, nie prilis vyrazna, prijemna.
Dozvuk: Stredne dlhy, korenisty a drevnaty, prijemne kakaova znesitelna nahorklost
Shrnutí: Za mna lahko nad priemerom, jemna, ovocna, na lahsie pitie. Bomba to nie je ale z Highlands patri medzi tie co mi chutili viac.

Autor: josé
WB
Aroma: ostré. silné co do intenzity. ovocné, sušše dřevěné, zatuchlý sud, ořechy, závan rašeliny. úplně mi nesedí (b.2/3)
Chuť: suchá, dřevitá, lakovaný nábytek. pak přechází do kysela až nakonec celkem zesládne (b.2/4)
Dozvuk: krátký. sladce dřevitý, pikantní, pepřový (b.1/2)
Shrnutí: není špatná, ale mým favoritem se nestane. styl mi nesedí. na můj vkus hodně dřevitá. nic výrazného. sušší (b.0/1)
Body: 5

Autor: jumbo
Aroma: sladká, ovocná, pomeranče
Chuť: plná, pomeranče a jejich příjemná nasládlá hořkost
Dozvuk: krásný, dlouhý, malilinko kouřový, olejový
Shrnutí: další z těch, u kterých bylo první setkání nemastné neslané a při dalším setkání jsem byl unesen, moc dobrá, výrazný dozvuk, za ten to stojí, po další ochutnávce bych určitě zařadil lahev do fronty pro nákup

Autor: lalos
WB
Aroma: Sladká vanilka, med, sůl, vařené maso. Pomalu se vytrácející slad a náznak kouře. Rozvařené ovoce.
Chuť: Sladká, lehce vodová, medová. Zároveň ale kořenitě dřevitá.
Dozvuk: Poměrně dlouhý. Sladkost mizí více do sucha a vystupuje slad a zeleninovo masové tóny. Pak lehká dřevitá hořkost.
Shrnutí: Tato whisky mi vyloženě sedí. Já mám rád Bruichladdich a Oban je typově dost podobný. V poměru cena/výkon je to rozhodně nejlepší počin palírny, distillers edition mi chutná ale ještě o fous víc.

Autor: spyna
WB
Aroma: Hutné ovocně sladové tóny, citrusové sušenky, trochu soli a lehce vystupující alkohol. Po nějaké chvilce alkohol ustupuje a přidávají se lehké dřevěné tóny. Při otevřené sklence ztrácí vůně brzy na hutnosti ovoce, což je jí na škodu.
Chuť: Docela lehká a svěží ovocně-medová marmeláda, nějaké kytičky, postupně přidává trochu dřevitosti (ale opět té pozitivní stavějící sladkost do správných mezí, nikoli přidávající hořkost).
Dozvuk: Pokračující sladká marmeládovost s trochou pálivosti. Jinak středně dlouhý a taktéž poměrně svěží.
Shrnutí: Po Clynelish 14, který mi nesedl a přes několikeré pokusy se s ním stále nemohu sžít, jsem měl z dalšího zástupce Highlandu trochu obavy. Ale ono to s touto oblastí tak špatné nebude... Tahle whisky mi naopak sedla velice dobře. Svěží, sladší, opět spíše taková letní, v dobrém slova smyslu "sluníčková". K nadcházejícím teplým letním večerům perfektně se hodící.

Autor: zyki
Aroma: ovoce, travnatost
Chuť: trochu medu, dřevo, mírný kouř
Dozvuk: směs čokolády, kouře a ovoce, vše takové lehčí
Shrnutí: dobrá, ale zdá se mi taková špatně zapamatovatelná, rád jsem ochutnal, po láhvi netoužím

Autor: Žiži
Aroma: ovoce, mírně sladká, medové tóny, vosk se špetkou soli, mírně kouřová
Chuť: trocha ovoce, mírně sladová, slabé medové tóny, trocha kouře a vosku, mírně sladká i trochu slaná
Dozvuk: středně dlouhý, trocha ovoce a kouře, špetka soli, suchý
Shrnutí: příjemná, po naředění zůstává v chuti ovoce a slad, objevují se i květinové tóny, ale vůně už je slabší
Body: 79

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.