ZPĚTRecenze:

Láhev: As We Get It Islay
Autor: Radek
WB
Aroma: Zprvu lehce zapařené onuce, později přijde rašelina a přichází a přichází.....
Chuť: Tady už je to tvrdý náraz Islay (není známo co je to za palírnu, ale lagavulinovskej čajíček to asi nebude). Whisky je to vpravdě brutální, nicméně i náznaky sladkosti registruji a dokonce i můj oblíbený asfalt tam je.
Dozvuk: Rašelinový.
Shrnutí: Tohle je whisky pro celé muže, pro tvrdé skotské horaly co v bitvě přišly o nějakou tu končetinu a na lovu o oko.... prostě pro celé chlapy.
Body: 89

Láhev: As We Get It Islay
Autor: josé
WB
Aroma: jemná kouřovost skrytá s nasládlém ovoci - zelené meruňky a broskve. citrusy. slad, meruňkový koláč. vanilka a dřevo. květinovost - jasmín. na svá % není lihová. (b.2/3)
Chuť: odpovídající vůni. vyvážený poměr mezi sušším kouřem, medovou sladkostí, ovocem, citrusovou nakyslostí a ořechově nahořklou dřevitostí. pikantní, jehličkové. pepř. plná a silná. (b.3/4)
Dozvuk: dlouhý, nasládle kouřový, hřejivý. nahořklost citrusové kůry, tmavá čokoláda. (b.1+/2)
Shrnutí: silná, nekompromisní, přesto krásně pitelná whisky. sedla mi. velice povedená. (b.1/1)

Láhev: As We Get It Islay
Autor: josé
WB
Aroma: mladé. výrazný kouř s newmakeovým smrádkem. divočejší. ovovce (jablka, zelené meruňky), nasládlé. koření, kmín, syrový prut, kouř ze syrového dřeva. (b.1+/3)
Chuť: to je nářez. vlna alkoholu se přežene. suchý kouř doplněný citrusy a ořechovými slupkami s kořením. (b.2+/4)
Dozvuk: nasládlé ovoce. odeznívá chuť, zelený citrusový kouř, tymián. (b.1/2)
Shrnutí: divoká, mladá, zeleně svěží kouřovka.(b.0+/1)

Láhev: As We Get It Islay
Autor: joy
WB
Aroma: vůně na začátku je docela málo sladká, po vychýdání zesládne, koření, které je dané vysokými procenty, do toho všeho se míchá jód, rašelina, avšak i vanilka a ovoce - pomeranče, hrušky
Chuť: oproti vůni je sladká, silná, silně rašelinná, koření, chilli
Dozvuk: ze začátku sladký, avšak vzápětí slaný, výrazně rašelinný, peprný, suchý, hřejivý, silný
Shrnutí: na tak mladou whisky je to moc příjemné pití. Byl jsem mile překvapen

Láhev: As We Get It Islay
Autor: lalos
WB
Aroma: Drzá, ostrá vůně. Sladké citrusy, pomelo, pepř, jód, parfémované mýdlo. Nějaký ten slad a vanilka. Působí hodně mladě.
Chuť: Sladká, sladová, mýdlová. Ostrá. Doporučuju pár kapek vody. Pak se objevují bylinky. Kafr a celkově ginové tóny.
Dozvuk: Dlouhý, hřejivý i po naředění. Až ke konci lehké náznaky dřeva, jinak spíše mladý, sladově sladký.
Shrnutí: Bez ředění je to docela masakr. Já se nakonec zastavil někde na čajové lžičce vody. Pak je to ale super pití, ze kterého vystupují bylinky jako v ginu společně s umírněnou rašelinou. Je dost newmaková, tipuju 2nd refill bourbon sud.

Láhev: As We Get It Islay
Autor: tornado
WB
Aroma: Příjemné. Lehce medově nasládlý kouř a nepatrný náznak zatuchlého sherry. Po odstání se nepatrně zvýší sladkost.
Chuť: Hutná sladko slaná rašelina, záblesk vanilky.
Dozvuk: Příjemně rozpálí ústa a pozvolna doznívá chuť rašeliny. Po chvilce se objeví lehčí ovocné tóny (jablka) a ardbegovská citrusovost. Zanechává jemný kouřový dojem.
Shrnutí: Povedený kousek. Působí harmonicky a vyšší procenta dokáží hezky zahřát.

Láhev: As We Get It Islay
Autor: xenopus
WB
Aroma: Islay na první přičichnutí, hodně kouře, hodně medicínského smradu, na ta % ale i překvapivě svěží až ovocná; kouř, dezinfekce, hrušky, lehce vanilka.
Chuť: Silná, ale stále hladká; bomba kouře, trocha sladu a pak vše přebije alkohol. Až při polykání zesládne a zjemní se (hrušky, máslo).
Dozvuk: Opravdu dlouhý; kouř, mokrá rašelina, bylinná kořenitost se závany vanilkové sladkosti (šalvěj, pepř, tomkovice).
Shrnutí: Z tohoto berlínského importu jsem nadšen. Nekompromisní Islay, byť mladá. V chuti mi lehce mi připomněla new make Ardbegu, který mi hodně chutnal, v dozvuku svou vlhkou hlínou zase Bowmore 12 yo. O tipu na palírnu samozřejmě nemůže být řeč. Líbí se mi, že je v aromatech konzistentní od vůně až po dozvuk. Mladá, přímá, ostrá i sladká zároveň, prostě jako dívka chvíli nad hranicí danou zákonem (srov. 15 let a 3 roky). Co člověk z jednoho vzorku nemá šanci ocenit, je to, že po přivyknutí si na kouř se dere do popředí sladkost a ovocnost, tím spíš pokud ji naředíte několika kapkami vody. Nikdy jsem neskončil jen u jednoho glencairnu, protože to, jak se zvyšujícím se počtem skleniček sládne, mě bavilo čím dál víc. Což je s ohledem na % nebezpečné...
Body: 91

Láhev: As We Get It Islay
Autor: xenopus
WB
Aroma: Silné, intenzivní, lihové, hodně mladé, lehce nakyslé. Lepidlo, kouř, citrusy. Hrál jsem si všemožně s vodou, ale moc to nepomáhalo - nebyl jsem schopen naředit tak, aby vůně zkrásněla.
Chuť: Hladká, nikterak agresivní na ta %. Při polykání bohužel začne nepříjemně pálit žáha. Samozřejmě kouř, citrusy. Stopa cukrářských kvasnic. S vodou vynikne bylinnost a sladkost.
Dozvuk: Intenzivní, rychle slábne. Kouř, kouř a zase kouř, ale nasládlý, nic extrémně vysušujícího. Troška másla a perníkového koření. Stopa gumy, nafty a bourbonové žvejkačky. S vodou se zjemní, zhladí, zesládne, ale zůstane víc gumovosti.
Shrnutí: Není to taková bomba jako minulý (61,3 %) batch, ale přesto solidní pití na nezávazné popíjení, když chcete něco fakt intenzivního a přitom nic moc neřešit. Škoda té nepříjemné pálivosti.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.