ZPĚT

Recenze:

Láhev: Charents X.O. 10 yo
Autor: Hunter
Aroma: Výrazná, plná a komplexní vůně, která mě zaujala na první přičichnutí. Výrazem je trochu jinde, než všechny prozatím vyzkoušené brandy.

S Araratem Nairi 20 yo ji spojuje vůně višňového likéru, nebo višní v čokoládě, ale dál už si jde svojí vlastní cestou. Lehce vanilka, pak hodně zralého

ovoce a medu, nad tím sladce květinové tóny, mazlivá medová nasládlost, mléčná čokoláda, sultánky a skořice. Vůně Araratu je kyselejší a ještě hutnější,

má v sobě i víc dřeva. U Charentsu oceňuju delikátní uhlazenost, hravost, ve vůni je stále co objevovat.
Chuť: Myslím, že dobře odráží to, co je ve vůni. Med, uhlazená dřevitost, až jakási sherry suchost (stále ale smíchaná s medově-květinovo-ovocnou nasládlostí).

V závěru vysychá, s jemným, pikantním dřevitým a mírně peprným závojem.
Shrnutí: Další značka brandy z Arménie, z produkce firmy Proshyan Brandy Factory z Jerevanu. Dostal jsem vzorek od kamaráda a přímo jsem srovnával

s dvacetiletým Araratem. Tuto brandy můžete sehnat jak s nápisy v arménštině, tak v ruštině, a protože se popisy dost liší, vkládám fota obou verzí. S Araratem Nairi

20 yo to byl moc hezký souboj, na 10 yo se Charents držela více než zdatně a já si ji připisuju na seznam skvělých arménských značek, kde stojí za to pátrat a shánět.
Body: 91

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.