ZPĚT

Recenze:

Láhev: Smokey Joe
Autor: Vasek
Aroma: zpočátku lehce plytké, u blendu z whisky z Islay bych očekával ponekud výraznější náznak rašelinovosti, která je zpočátku lehce nevýrazná. Oproti tomu příjemný sladový ječmen, ovoce (galicijský meloun v kombinaci s hrouškou), třtinový cukr. Velmi jemné aroma, které však po určité době začne robustnět a postupně se vyvine ve velmi příjemné kouřově rašelinové aroma.
Chuť: příjemně sladká, ovocná, s lehkým náznakem rašeliny, která se postupně vyvíjí, až získá výraznou dominanci. Ke konci lehce dubová suchost.
Dozvuk: sladce suché, mírné a relativně krátké.

Autor: josé
WB
Aroma: trocha kouře, spíše opálený zelený prut. pak hlavně složka, co se mi moc nelíbí - nakyslé, kvasové, newmakeové. nahnilé meruňky. citrusová kůra. moře. po odvětrání kousek vanilky. hladké (b.1/3)
Chuť: výrazný suchý kouř, úplně mi mezi zuby skřípe dřevěné uhlí. bohužel poněkud dřevitě hořčí. přesto je znát sladký sladový podklad (b.1/4)
Dozvuk: kouř, popel. tmavá čokoláda, nahořklost ořechových slupek. špetka soli, pelyněk (b.1/2)
Shrnutí: hořkost v chuti a to "něco" ve vůni mě trochu irituje, ale jinak slušný blend. za půlbody (b.1/1)
Body: 4

Autor: xenopus
WB
Aroma: Nikterak intenzivní nebo vyzrálé. Kouř, podivný smrad ze spálené gumy, trocha obilí (spíš v pozadí), siláž charakterem blízká new maku.
Chuť: Poměrně bohatá, vyvážená sladovost a kouřovost. Kouř, jodová tinktura, citrusy, lehce koření.
Dozvuk: Kouřový, bez hořkosti, krátký. Uhlí, citrusy a trocha gumy.
Shrnutí: Dobře pitelná whisky s mému nosu příliš nelahodícími tóny kouřovosti. Dozvuk neuspokojivě krátký, takže máte chuť znovu upít. Pozor ale na 46 %... Jako jde to, za pět set korun i uspokojivě, ale cestu jsem k Joeovi moc nenašel. Je to takový "lepší" blend, no, spíš na pití z whisky tumbleru než na očichávání z tasting glass, ale na to si naštěstí ani nehraje.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.