ZPĚT

Recenze:

Láhev: Tomintoul 12 yo Portwood
Autor: Nethar
WB
Aroma: Klasika, ovoce, dřevitost (kokos), citrusy. Nijak zvláštní.
Chuť: Ostřejší, nasládlá, trochu rumu. Kořenité, pěkné.
Dozvuk: Normální, mírně navoněná, mírně chlastovitá. Ale je tam vespod i trochu čokolády, rumových pralinek.
Shrnutí: Není zlá, ale nudí, extra nezaujala. Jeden z nevybraných kandidátů na slepou portwood ochutnávku WF2018.

Autor: Radek
WB
Aroma: Brusinky, cukrová homole pokapaná citrónem, veskrze příjemné.
Chuť: Sladká, citron, cukr, trochu griotky.
Shrnutí: V podstatě ji není moc co vytknout, ale nemůžu se zbavit dojmu že sud po portském má na víc....
Body: 82

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlá ovocnost třešní a višní. portské je hezky znát. (b.1+/3)
Chuť: odpovídá vůni. lehčí, řidší, šmrncnutá portským. dřevo mírně nahořklé. sladká. (b.1+/4)
Dozvuk: větrový, lihovější. trocha toho portského. (b.0+/2)
Shrnutí: chlastovatější. pít se dá, jen požitek z ní je slabší. (b.0/1)

Autor: joy
WB
Aroma: silná ovocná vůně třešní, pak sladké likérové víno, třešňová marmeláda, jahodový jam, vanilka
Chuť: hodně sladká (jedna z nejsladších, co jsem kdy pil, možná nejsladší), třešně, sladké dezertní víno a snad cukrová vata
Dozvuk: slaďoučké koření, trocha dubu, hřebíček, pepř
Shrnutí: Skutečně asi nejsladší whisky, kterou jsem kdy pil. Vymyká se i všem whisky, které jsem pil a byly stařeny po portském. Je docela jednoduchá, ale jako bonbónek skutečně stojí za to. Překvapila mě silná vůně i chuť po třešních. Vzorek jsem měl na whisky festivalu, ale bylo to dost pozdě, moje poznámka byla, že je dobrá, nenakouřená, slaďoučká. Dle této lakonické poznámky jsem ji zařadil do pořadí a posléze koupil. A řekl bych, že nelituji

Autor: salam15
Aroma: Slad, alkoholově pálí, pak závan slivovice nebo nějakého páleného ovoce. Velice lehce sherry. Celkově spíše jednoduché.
Chuť: Sherry, jednoduchá sladká chuť, zase štych slivovice a dřevo, na konci celkem hořkne.
Dozvuk: Dozvuk spíše krátký a alkoholový.
Shrnutí: Joy mi na WF ke vzorku Hielanu přihodil i jeden tajemný vzorek s tím, ať to vyzkouším a dám mu vědět. Takto jsem to tedy viděl a došel jsem k názoru, že ochutnávám nějaký blend s minimální nebo žádnou porcí Islay o síle 40 % ABV. Přemýšlím, jestli jsem se mohl více mýlit :-D Snad jedině, kdybych hádal, že je to slivovice.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.