ZPĚTRecenze:

Láhev: Talisker Skye
Autor: J.K.Ch
Aroma: Sladká, rašelinná s tóny nugátu, vanilky, oříšků a čokolády.
Chuť: Chuť je sladká karamelová s rozumným množstvím rašeliny. Oproti desítce jí chybí svěžest. Je jemně slaná s tóny ovoce, převážně jablíček.
Dozvuk: Dozvuk mě trochu trápí lehkou hořkostí v podobě, kterou moc nemusím. Ta se spojuje se sladkostí a vystupující rašelinou.
Shrnutí: Spíše lehčí, velmi pitelná kouřová whisky s trochu otravnou hořkostí v závěru. A možná až moc sladká. Vůči desítce ji chybí svěžest a ráz, ale dobrá je.
Body: 80

Láhev: Talisker Skye
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Po Springbanku Green uklidňující známá taliskerová vůně, ono po něm by bodovala každá whisky. Aroma se zdá lehčí, svěžejší, sladší než u klasické desítky.
Chuť: I tady se jeví více odlehčeně, ne tolik pepřově. Takový odlehčený Talisker, ne tak zasmrádlý jako třeba Storm, ne tak pepřový jako desítka.
Dozvuk: Vcelku normálně "taliskerový".
Shrnutí: Nezdálo se mi to nijak hrozné, naopak, prostě odlehčená omlazená desítka, proti tomuhle kousku bude mluvit tedy hlavně přestřelená cena. Troufám si říct, že Taliskery teď mám podrobně nastudované z různých vzájemných soubojů celých lahví, ale Skye jsem měl na festivalu sám samotinký a navíc po několika jiných vzorcích, takže správně zařadit ho nemůžu, natož obodovat. Pravěpodobně by ale porazil Storma a dál nevím.

Láhev: Talisker Skye
Autor: salam15
Aroma: Guma, olej, kyselost, mandarinky, vlastně je to vůně celkem surová
Chuť: Kyselost, pepř, gumové "stíny", hutná a nakonec dřevo
Dozvuk: dlouhý
Shrnutí: Srovnáváno s Taliskerem 10 yo. Byl to vlastně takový souboj starého vlka vůdce smečky s mladým vlkem aspirantem na vůdce.Celkově je to agresivnější whisky než desítka, z mého pohledu jí hlavně uškodila ta guma ve vůni a lehce i v chuti, protože to je projev rašelinné nakouřenosti, který mi úplně nekonvenuje - holt v klasické desítce (o Lagavulinu a Laphroaigu nemluvě) se rašelina projevuje mnohem decentněji a příjemněji.S naředěním guma zmizí a z whisky se stane sladký, komplexní, vynikající destilát, který je ale v chuti jednodušší než desítka, a proto v přímém srovnání prohrává. Takže starý vlk zatím vyhrává, ale on bohužel stejně nakonec chcípne a budeme si muset zvyknout na gumového mlaďocha. Přesto všechno musím Skye pochválit, protože je to velmi dobrá a krásně pitelná whisky, kterou lze za cenu odpovídající desítce rozhodně doporučit ke koupi (a ve Francii, odkud jsem si lahev přivezl, stojí cca 30 euro, které tam dříve desítka stávala).


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.