ZPĚT

Recenze:

Láhev: Caol Ila Stitchell Reserve
Autor: salam15
WB
Aroma: Ovoce, sladkost
Chuť: Plnější chuť než osmička, síla je znát
Dozvuk: Dlouhý
Shrnutí: Po chvilce přechutnávání mi přijde čím dál tím stejná jako 8 yo. Po dvou nerašelinných CI jsem se rozhodl původně plánovanou 15 yo vynechat a věnovat se rašelinné sekci této palírny. Neznamená to, že jsou to špatné whisky, naopak chutnaly mi víc, než leckteré Speyside, ale přeci jenom mne trochu zklamala ta uniformita a taky jsem se těšil na rašelinu (navíc jsem chtěl ušetřit :twisted: ). Lahev by mi udělala radost, ale nejspíš si jí odpustím, priority mám jinde.

Láhev: Caol Ila Stitchell Reserve
Autor: xenopus
WB
Aroma: Ostýchavé, sladce ovocné, ale bohužel také lehce nahořklé. Nečpí z ní alkohol. Slad, nektarinky, banán, zelené hrušky a letní moučnatá jablka. A pak taky trocha koření a dalších věcí. Ve zkratce: bohaté, obzvlášť s vodou.
Chuť: Hladká, ale tak štiplavě výrazná (pepř), že ji těžko držím na jazyku. S vodou trochu zolejnatí a zdůrazní se sladovost, pepře ubyde, ale zase jakoby ztříslovatí ve stylu zeleného čaje. Zajímavé. Více zesládne po vanilce, limoncinu, opáleném dřevě a jahodách.
Dozvuk: Nasládlý, lehce vysušující. Máslo, zahnědlý banán, nektarinka, karamel, troška kávy.
Shrnutí: Lehce rozháranější než její "letité" kolegyně z nedávného srovnání, ale pořád charakterní pití.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.