ZPĚT

Recenze:

Láhev: Suntory Yamazaki 18 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: hodně hodně hustá sladkost, člověk aby ten aromatický závoj přímo prorážel ;) rumově kořenitá (portské, sherry?), banány; s vodou ustupuje sladkost, nastupuje káva a snad trochu soli
Chuť: jemná smetanová sladkost se klasicky zaostřuje, ale nijak významně, trochu karamelu, vynikající; s vodou ještě zjemní, ubere se na ostrosti, přidá se na "hořkosti příjemného druhu"
Dozvuk: káva, sladkost, dlouhý dozvuk, žádná hořkost, moc dobrá, ač na tyhle sladké většinou extra nejsem
Shrnutí: když jsem tak přemýšlel, co by to mohlo být za whisky, napadlo mě cokoliv, ale do Japonska tedy moje mysl nezatoulala. Chyba! Opravdu tam umějí udělat výbornou whisky

Láhev: Suntory Yamazaki 18 yo
Autor: Shargard
Aroma: bohatý, hutný, sherry, lehká olejovitost, sadové ovoce - hlavně třešně, ovocné slupky, nádherná dřevitost a je jí dost, pikantní, náznak smoly - téměř dokonale vybalancované, opravdu mistrovská práce - není divu kolik ocenění tahle whisky posbírala
Chuť: sametová textura, prvotní sladkost téměč okamžitě přechází do dřevitosti, zemitosti a trochu hlíny, opět pikantní, ne však kořeněná, ovoce máčené v sherry, smola či pryskyřice, zapomněl jsem na květiny
Dozvuk: delší, lahodný, pikantní, ovocný, postupně schne
Shrnutí: Těžko se mi hledají slova. Jednoznačně zatím nejlepší Japonka, kterou jsem kdy měl (pro ty co by si chtěli rýpnout jsem myslel recenzovaných zde na fóru) Pokud se dá ještě v ČR sehnat za rozumnou cenu tak nesmíte váhat a koupit. Whisky pro opravdu zvláštní příležitost. Tuhle nádheru sdílejte pouze se třemi osobami. 1) Vámi samotnými, 2)osobou které si vážíte 3) osobou kterou milujete. V žádném případě ne s tchýní a podobnými stvořeními. Osobně se už nemohu dočkat na další nové kousky od téhle palírny. No a příště potěším milovníky rašeliny u Bruichladdich Peat.
Body: 90

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.