ZPĚT



Recenze:

Láhev: The Glenlivet Nàdurra Oloroso OL0614
Autor: josé
WB
Aroma: sladké hodně, dubové. nijak extra výrazné. na sudovku lihově neštípe

po naředění se rozvine: více sherry, vanilky, ovoce. líbí se mi (b.2/3)
Chuť: sudovka je znát - silné, pálivé. jemné nasládlé dřevo. až to kroutí pusu ale v dobrém slova smyslu, příjemně

po naředění stále pikantní, dřevitě suché (b.2/4)
Dozvuk: dub, nakyslá ovocnost. vysychá, pikantní hřejivá (b.1/2)
Shrnutí: čerstvý sud je znát (b.0/1)
Body: 5

Láhev: The Glenlivet Nàdurra Oloroso OL0614
Autor: lalos
WB
Aroma: Na sudovku a first fill sherry cask není až tak intenzivní, jak bych čekal. Sušené ovoce, hlavně asi švestky.Suché sherry, lískové oříšky, povadlé kopřivy (kdo někdy sekal pro domácí zvířenu).
Chuť: Tady už je to sudovka, jak má být. Ostrá a bohatá, výrazné sherry a suché dřevo. S vodou vystoupí více sladkost, mandle, nebo možná lépe marcipán.
Dozvuk: Dlouhý, pikantní, hřejivý a kořenitý. Ze všeho nejvíce mi evokuje oříškové cappuccino se skořicí.
Shrnutí: Dobrá sudovka, která sice trošku zaostává ve vůni, ale v chuti je bohatá a výrazná. Je poměrně suchá s výrazným vlivem dřeva. Ze sudů má krásnou tmavou barvu.

Láhev: The Glenlivet Nàdurra Oloroso OL0614
Autor: nidan
WB
Aroma: sladké sherry, alkohol, čokoláda, skořice, máslový toast, maliny, trochu ztuchliny, vůně plná, výrazná, intenzivní
Chuť: suché, hodně suché, čokoláda, hrozinky, chuť je plná, olejnatá a kořeněná
Dozvuk: dlouhý a vysušující, čokoláda a koření, na konci jde do hořka
Shrnutí: Je to sherry bomba, silná, ostrá, dobrá i přes tu suchost. Tipoval jsem oloroso sherry sud, alkohol sudovka, oblast Highland. Po odkrytí Glenlivet, můj první pitelný Glenlivet, že bych jim dal ještě šanci ?.-). Za vzorek díky Lalosovi


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.