ZPĚT

Recenze:

Láhev: Edradour Ballechin 10 yo Heavily Peated
Autor: Duthoron
Aroma: Rašelina a kouř jako u Ardbegu, ale místo citrusů cítím vanilku, cukr a větrový bonbon.
Chuť: Skvěle vyvážená sladkost a rašelina. Nikde nic nepřekáží a všechno ladí do jednoho akordu.
Dozvuk: Doznívá sladká rašelina a přidává se jemné koření, zase přesně zapadající na své místo.
Shrnutí: Whisky jako kus šťavnaté rašeliny, pečlivě vyříznuté, bohatě posypané cukrem a neservírované na dezertním talířku. Nikdy bych nevěřil, že se z rašeliny dají dělat zákusky. Tohle se opravdu povedlo, poohlédnu se za kolik je lahev. Známkoval bych za 1, možná s malinkým mínusem za trochu jednodušší vývoj.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Uzené mandle, kouř, slané.
Chuť: Uhelná kouřová chuť s trochou ovoce.
Dozvuk: Na 46 % je dozvuk poměrně ostrý. Hodně kouřový.
Shrnutí: Hodně uhelně kouřová whisky, není to žádný zázrak, vcelku jednoduchá a přímá, leč to nemusí být na škodu.

Autor: buddha.ps
Aroma: zrelé hrušky, banány a medový perník, vres/ihličie
Chuť: med, prekvapivo kvetinky, v závere štipľavosť čerstvo napíleného dreva i popol
Dozvuk: stredne nasladlý- vanilka,čokoláda a znovu s tým podmazom čerstvého dreva
Shrnutí: veľmi dobrá whisky, naviac je to štýl ktorý mám rád. Na to že je "heavily peated" a má 46% i prekvapivo decentná. Celkovo spokojnosť, nákup fľaše rozhodne neľutujem, ale stálicu mojho baru v tomto smere (Caol Ila Moch) natrvalo z police nevytlačí

Autor: josé
WB
Aroma: jemná hladká rašelina, dub, nahnilé ovoce, cukrový meloun, vanilka, pomeranče. po vydýchání více ovoce, sherry a citrusů (b.2/3)
Chuť: hořčí kouř z mokrého dřeva, zelený prut, štiplavý, meruňkové pecky

po naředění kouř zjemní a celkově je pitelnější (b.2/4)
Dozvuk: samozřejmě kouř. sládne ale i trochu hořkne, což je škoda. spíše sušší (b.1/2)
Shrnutí: voda jí pomůže zklidnit a mě tak sedí víc. sice je jí už 10 let, ale přesto je ještě taková divočejší a nevyhlazená. velice slušné pití. před měsícem jsem zvažoval nákup celé lahve naslepo, teď po přechutnání do ní za nějakých 46 éček asi půjdu (b.1/1)
Body: 6

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.