ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bunnahabhain Ceòbanach
Autor: Duthoron
Aroma: Kouř a uzené maso.
Chuť: Olejovitá, rozinky naložené v kouři a nějakém ostrém koření.
Dozvuk: Dlouhý kouř z dubového dřeva.
Shrnutí: Jako šestý sobotní vzorek mi trochu zapadla a vyloženě nezaujala, ale zanechala takový solidní Islay dojem.

Autor: Hunter
WB
Aroma: Ostřejší, travnatá, laková. Pak sládne, ozvou se citróny a rašelina.
Chuť: Sladká rašelina, citrusy, dá se říct, že je jemná, přitom ale ne nevýrazná. Dochuť nakouřená, s popelnatým koncem. Možná trochu jednoduchý chuťový profil bez nějaké složité vrstevnatosti, ale chuť je "účinná", aspoň na mě to tedy funguje.
Shrnutí: Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016. Spokojenost.
Body: 87

Autor: Marvin
Aroma: Kouř, citrusy.
Chuť: Sladká, sušenky.
Dozvuk: Kouř, lehce kyselosti, pak trochu hořkosti, která přetrvává.
Shrnutí: Pravděpodobně batch 01, poznámky jsou vůbec dost stručné. Z nakouřených Bunnahabhainů na mě udělala větší dojem Cruach-Mhòna.

Autor: josé
WB
Aroma: sladce ovocné, maliny, vanilkový pudink, citron a až pak se ukazuje rašelina. závan moře a jódu. celkově je svěží, lehkým dojmem působící. hodně se mi líbí. po odvětrání kouř téměř úplně vymizí (b.3/3)
Chuť: ořechově suché dřevo. pak se objeví jakási ovocnost, slad a to vše pěkně doplněné kouřem a vanilkou. po delší době v puse se promění v hutnou čokoládu (b.3/4)
Dozvuk: sladce čokoládový, hřejivý kouř (b.1/2)
Shrnutí: ve slepém porovnání se základní dvanáctkou i dvanáctkou 1997WFY jasně vyhrála. našel jsem k tomuto ještě poznámky z ochutnávky v palírně: jednoduché a funkční. obyčejné kouřové pití k snídani. (b.0/1)
Body: 7

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.