ZPĚT

Recenze:

Láhev: BenRiach 15 yo Sauternes
Autor: Hunter
WB
Aroma: Výrazně sladová, vanilková, s medem a pikantním sladkým kořením. K tomu příjemná ovocná nakyslost, ledové víno.
Chuť: Chuť koresponduje s vůní, jen není tak sladká. Hodně koření, pak se ozve pikantní nakyslost ovoce, v dochuti pak hodně taninů, šmrnclých připálenou topinkou, postupně až velmi suchý (skoro až svíravý)dojem. Dozvuk si umím představit o něco příjemnější, ale i tak je to moc pěkná whisky. Tyhle finiše já můžu.
Shrnutí: Vzorek dovezený z Whiskyfestivalu 2015. Přímo srovnávána s Claret 16 yo Wood Finish, byl to celkem vyrovnaný souboj. O něco lepší dojem jsem měl nakonec i přes výhradu k dochuti ze Sauternes, zabodovala příjemnější vůní. Ale ani jednou neudělají příznivci whisek, dozrávaných v sudu po vínu, chybu.
Body: 86

Autor: Hunter
WB
Aroma: Tak tohle je už zase konečně pořádná whisky. Vůně bohatá, šťavnatá, přijde mi to jako silný vliv sherry. Čokoláda, rozinky, višně v čokoládě. Že bych po letech potkal (a poznal) Sherry wood 12 yo? Skořice, uhlazené pikantní kořeníčko. Celkově velmi příjemné.
Chuť: Výrazné sherry, sametově uhlazené, pak zaštípe a ukáže trochu růžky. Dochuť v klasickém sherry stylu, vysychá. K tomu všemu si přidejte pikantní kořenitost.
Shrnutí: Jestli je to opravdu Sherry Wood 12 yo, tak je pořád stejně dobrá, jako před pěti lety.
Body: 86

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Středně výrazný, sladkokyselé ovoce, vanilka, takový spíš jednodušší, stará kůže, jemná sladkost, celkově vzato je moc fajn. Marcipán, nugátová čokoláda.
Chuť: sladká cukrová vata, hodně blízký k PX
Dozvuk: V podstatě si můžete přečíst recenzi k PX, tak moc podobné mi přišly. Výrazně vanilková (bourbonovitá, obilná…), sladká, nahořklá čokoláda, dlouhý, sladko-kořenitý marcipánový.
Shrnutí: Také výborná whisky, dojmy podobná Pedro Ximenez finiši. Já bych řekl že tahle tak moc výrazně nevoní jako PX, o to více silněji vanilkově pak zase doznívá, tak záleží, co máte radši. U mě to o kousek vyhrává PX.

Autor: lalos
WB
Aroma: Bohatá, sladká vůně. Bourbonovitá umělost šmrncnutá něčím kyselým. Vanilka a citronová tráva.
Chuť: Ovoce z bonparů, med, vanilkový bourbon, troška vánočního koření, mandle
Dozvuk: Poměrně dlouhý, sladký a lehce skořicově nahořklý. Hodně sladké bílé víno nebo lépe bílý svařák.
Shrnutí: Chtěl jsem něco sladkého na úvod, tak jsem to dostal. Naslepo bych ji možná i zaměnil s nějakou americkou whiskey, tak sladká a navoněná mi přišla. Každopádně mi ale chutnala. Taková slaďoučká whisky na studené zimní večery.

Autor: zyki
Aroma: směs citrusů, vanilkový krém
Chuť: sladkost ustoupí, výrazné koření, které postupně přiostřuje
Dozvuk: koření a nahořklost, která působí příjemně, po čase se lehce vrací ovoce
Shrnutí: výborná, během ochutnávání jsem si říkal, že by to mohl být finišovaný BenRiach

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.