ZPĚT

Recenze:

Láhev: Benromach 10 yo 100° Proof
Autor: Botana
WB
Aroma: Citrusy, lehce kouř, kyselé ovocné bonbóny, broskev, dřevo, vanilka.
Chuť: Co to sakra je? Hrozně to perlí na jazyku! Rozkousnutý pepř? Nebo snad chilli? Kyselost zkaženého vlašáku? Ne, už to mám, je to jako když si koupíte takovou tu plochou baterku a strčíte jazyk mezi ty dva plíšky/póly a brní vás z toho jazyk! Jsem z toho tak mimo, že nic jiného nerozeznám. :think:
Dozvuk: Furt přemýšlím nad tou chutí a cítím to i v dozvuku, v dáli se vynořuje lehký kouř.
Shrnutí: Jsem z toho zmatený. Když bude příležitost, musím to znovu ochutnat, o lahvi ale neuvažuju. Pil jste to taky někdo? ...

Láhev: Benromach 10 yo 100° Proof
Autor: josé
WB
Aroma: trochu lihové. že by sudovka? musím víc hledat. med. dřevo american oak. trocha sladkého ovoce - pečené jablko, mošt. leštěnka na nábytek. kůže.

po naředění lihovost ustoupí. je příjemnější. sladší, stále medová s výrazným dřevem (b.1/3)
Chuť: sladká drhnoucí suchost dubu přechází do velmi jehličkové, chilli pálivé. lehce citrusově nakyslé. po chvíli v puse se se slinami ohlazuje. med, čokoláda, vanilka.

po naředění to není taková palba, ale stále pikantní. možná je více sladká (b.2/4)
Dozvuk: hřejivé odeznívání chuti. smrková smůla a po chvíli výrazná zemitost jako ze žitné! tea tree (b.1/2)
Shrnutí: slepý vzorek z festivalu. extra pikantní whisky. tipuju exbourbon a sudovou sílu (b.0/1)
Body: 4

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.