ZPĚT

Recenze:

Láhev: Bruichladdich Peat
Autor: Botana
Aroma: Jemné, je tam ovoce a je tam rašelina. Možná opečené jablko na ohni, malinko vanilky, kyselé ovocné bonpary, zralé banány, nic agresivního, do sklenice lze strčit nos, aniž by vás to nějak (výrazněji) štípalo, vše zahalené v jemném kouři.
Chuť: Sladkost vanilky se mění ve štiplavost, pepřovitost a celé je to zakončeno kouřem/rašelinou.
Dozvuk: Jemný dlouhý kouř.
Shrnutí: Co k tomu říct ... je to takové jemné, kouřové, ... a Port Charlotte An Turas Mor je lepší ;) .

Autor: Radek
Aroma: Slaná rašelina s lehounkým závanem citrusů.
Chuť: Rašelina s nádavkem soli a ke konci mi zatrnulo na okrajích jazyku.... že by pepř?
Dozvuk: Dlouhý a svíravý... v mírné sladkosti se v úplném závěru objeví náznak hořkosti.
Shrnutí: První co mě napadlo je hodně drsná rašple v krku.... čili hodně drsný představitel Islay řekl bych. Není to špatný, ale na zadek jsem se teda neposadil. Snad umí v Beuichladdichu lepší věci.
Body: 83

Autor: Rescue
Aroma: rašelina, ale taková jemná…až sladká, svěží, možná náznak až ovocné sladkosti
Chuť: ostrá, slaná, oheň na jazyku, rašelina
Dozvuk: středně dlouhý až dlouhý. Zpočátku pepřová ostrost přechází do rašelinné jemnosti
Shrnutí: velmi příjemná, osobitá whisky v Islay stylu, ve které se příjemně skloubí rešelina a náznak slanosti. Pro mě takový "Islay Talisker" :-)

Autor: Shargard
Aroma: sladkost- vanilka,karamel, kouř a hodně rašeliny, krásně poznáte že se jedná o mladou, svěží, dynamickou whisky, jemnost, rašelina je prostě v tomhle případě skvělá, to vše se odehrává bez medicíny a jodového kicku - je to jiný Islay styl
Chuť: kouř, rašelina, dub, lehce olejová, vanilka, lehce sůl - pobřeží a větrem profoukaná, pokosená, napůl uschlá tráva
Dozvuk: delší, hřejivý, rašelina a kouř a dub
Shrnutí: Bruichladdich produkuje Islay whisky ve svém unikátním stylu a musím říct, že mi hodně chutná. Pokud chcete ochutnat rašelinu trochu jinak než ji znáte ostatních Islay palíren pak tohle přesně to co musíte koupit. Nebezpečně pitelný a dobrý. Krásně se čuchá. Na svůj věk působí mnohem vyzrálejším a vyspělejším dojmem. Místo očekávané drzosti a drsnosti se vám dostane jemná a přívětivá péče. Jak jsem napsal - rašelina trochu jinak, ale pořád výborná. K tomuhle pití se prostě kdykoli rád vrátím.
Body: 85

Autor: zivak
WB
Aroma: silná dezinfekce, rašelina (tady mě nezklamala)
Chuť: nasládlý kouř a velice jemná rašelina (tady velké překvapení)
Dozvuk: středně dlouhý, pro Islay netypicky nasládlý, kouřový, úpln na konci slaný nádech
Shrnutí: po typické vůni přijde pro mě skoro netypická chuť Islay, ne že by mi nechutnala, rád se k ní vrátím, ale čekal jsem větší "bombu" rašeliny.
Body: 84

Autor: Žiži
Aroma: rašelina, kouř, sladká vanilka, sůl, pečené kaštany?
Chuť: rašelina, kouř, vanilka, připálený toast, sůl, náznak ovoce
Dozvuk: spíše dlouhý, rašelina a kouř, vanilka, sůl (marně tu hledám něco dalšího...)
Shrnutí: whisky která nabízí přesně to co inzeruje (jak trefně poznamenal Marvin), poměrně jednoduchá ale velmi příjemná na pití, řekl bych že se jedná o důstojného nástupce řady 3D, nareděním se v chuti a závěru objeví dřevité tóny, ale ne moc příjemné
Body: 80

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.