ZPĚT

Recenze:

Láhev: Benromach 2005 Hermitage
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hutnější aroma, pomerančová marmeláda, přezrálé ovoce, limetka, skořice. Nad tím se vznáší lehký opar rašelinového kouře, trocha peprnosti. Hřejivý dojem.
Chuť: Nektar, hodně šťavnatá chuť, takové já můžu! Těžce ovocná, nasládlá, pak kořenitá. Dochuť toustová, skořicová, dlouhá, s troškou rašeliny. Výborná.
Shrnutí: Novinka od Benromachu ochutnána na Whiskyfestivalu 2015, zrála v sudech po bourbonu a dozrávala v sudech po vínu. Bral bych celou lahev.
Body: 88

Autor: Nethar
WB
Aroma: Rašelina, vanilka, ostružiny. Intenzita spíše menší. Ještě přidáme vanilkový pudink a jehličnatý strom.
Chuť: Procentama docela "polechtá", že by takových 46?
Dozvuk: Hezky zahřeje, taková jednodušší přímá rašelina. Sucho v ústech (takže těch 46 to fakt asi bude mít). Karamelovo-nahořkle doznívá.
Shrnutí: Není to úplně bomba největší, ale je to zajímavá whisky a já oceňuji hlavně že nejde úplně s davem a je taková odlišná, prostě snad zapamatovatelná (zeptejte se mě za rok ;-)). Bezpochyby nadprůměr. Já ty vinné finiše docela můžu.

Autor: josé
WB
Aroma: sladší rašelina, lehce vínově zatuchlá. cukrová vata, švestky, nahořklé dřevo, kakao. po odvětrání kávové a po rašelině není skoro ani vidu - jen ovoce, trocha citrusů (b.2/3)
Chuť: zprvu dřevitou nahořklost přavalí rašelina, kterou pak vystřídá sladkost a vanilka. zajímavý vývoj. pikantní, plné, hřejivé (b.2/4)
Dozvuk: hřebíčková. sladší rašelina jen zlehka a je cítit spíše dřevo. čokoláda (b.1/2)
Shrnutí: rašelina není prvořadá. je to s ní jen trochu šmrncnuté přes sladkokyselý podklad. to mi sedí. zajímavé. dal bych si říct na celou lahev (b.1/1)
Body: 6

Autor: joy
WB
Aroma: lehce rašelina (či snad ohořelý klacek, jak vzpomínal Petr), zbytek je lehce zastřený - ovoce, po vydýchání se rozvine, objevuje se vanilka, povidla, kyselkavost a peprnost
Chuť: kořená a dřevitá, skrz tuto chuť se probíjí ovoce, ovocné víno a snad černý rybíz
Dozvuk: kořeněný, kyselkavě dřevitonahořklý s trochou rašeliny, suchý a dlouhý, grep s náznakem hořké čokolády
Shrnutí: Pro mě celkem překvapení, moc dobrá whisky, která stojí za láhev

Autor: lalos
WB
Aroma: Suchá vůně, petrolej, parafin, mokré seno, lehoulince kouř
Chuť: Polosladká, vanilková, vcelku vodová. Objevuje se dřevo s troškou rašeliny a koření.
Dozvuk: Dlouhý, suchý, sladový, petrolejový. Dřevitě nahořklý, kořenitý, malinko rašeliny.
Shrnutí: Ona to bude asi dobrá whisky, ale při této masterclass byla nejnudnější. Ničím extra výrazná a i co do síly vodová, nejslabší. S Benromachem ale ještě nemám prakticky žádnou zkušenost, takže se k této řadě ještě určitě někdy vrátím a rád ji (nebo jinou podobnou) znovu ochutnám v jiné společnosti.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.