ZPĚT

Recenze:

Láhev: Presidente Marti 15 yo
Autor: Hunter
Aroma: Jen jsem poprvé přičichl a hned jsem věděl, že tohle nebylo šlápnutí vedle. Výrazná, plná vůně. Kůže a kokos, med, rozinky, hřejivé koření (hlavně skořice, ale i hřebíček), no a je tu cítit i můj oblíbený cedr.
Chuť: Chuť nezaostává za vůní ani o kousek. Je příjemně nasládlá, medově rozinková, s kůží a exotickým dřevem, později přechází do báječné kořenitosti, trochu i kakaa. Pro mě náramná delikatesa.
Shrnutí: Donesl jsem si vzorek z českolipského baru Dno pytle 2 a jsem nadšený. Musel jsem ho kontrolně přechutnat i přímo se Zacapou 23 a Presidente mi opravdu chutná ještě víc. Takže mám nového krále rumového žebříčku. Rovnou objednávám celou řadu: 15, 19 a 23 yo.
Body: 95

Autor: J.K.Ch
Aroma: Hašlerky, ouzo a propolis jsou hlavní složky vůně. Dále lehká dřevitost a tóny čokolády. V tom se od svého devatenáctiletého bratříčka téměř neliší. Navíc je zde ale trošku ostřejší alkohol. Také se přidává leštěnka na nábytek a ta mi do celkového složení vůně příliš nesedí.

Chuť: Kořenitá, stále drobný náznak ouza, jsou zde jemné tóny tabáku, korku a mentolu.

Dozvuk: Dozvuk se drží v tónech korku a tabáku. Stopy anýzu z ouza a lékořice z hašlerek jsou jemnější než u devatenáctileté verze.

Shrnutí: Opět je to vynikající rum. Plnost a pevnost vůně, chutě i dozvuku jsou příkladné. Celkově je jen o trochu slabší než 19 Yo. Jednoznačně ale můžu tenhle rum doporučit.
Body: 87

Autor: Torrez
Aroma: Pomeranč se skořicí, sladké, kořeněné, trochu zatuchliny i dřeva.
Chuť: Jemná, trochu hořká, kořenitost i pomeranč přetrvávají.
Shrnutí: Dobrý rum, co dodat, tento charakter mi celkem sedí. Řekl bych podobný jako Dictator 12 yo, podle vzdálených vzpomínek.

Autor: Walter
Aroma: Hrozinky, med, kůže, karamel, třtinový cukr, káva, kakao, kokos, všude kolem spousta voňavého koření (zvláště vanilka, hřebíček), kdesi v dáli se objevují i jemné tóny dubového dřeva.
Chuť: Opět jeden z rumů, který v chuti přináší již představené. Nasládlost hrozinek, medu, karamelu, třtinového cukru, příjemně pikantní kořenitá štiplavost, káva, suché kakao, znovu nepatrná připomínka dubového dřeva.
Dozvuk: Středně dlouhý, nasládlý, delikátně kořenitý.
Shrnutí: Velmi dobrý rum. Výrazný, ale nepodbízivým kultivovaným způsobem. Vůně krásně koresponduje s chutí. Vnímám zde jistou blízkost světu vyzrálejších koňaků.

Autor: brodequin
Aroma: Podle vůně už teoreticky poznávám charakter rumu. Hned se mi připomnělo El Dorado a Zacapa. Kořeněná vůně, rozinky v čokoládě, vanilka, lesní med, kůže......s mým věčně ucpaným nosem je to potíž vydolovat......možná sušený banán. Velice příjemné a už se mi tvoří sliny.
Chuť: Hunter měl pravdu, je opravdu velice výrazný. Chutě se mi objevovaly postupně. Nejdřív normální chuť, těsně před polknutím se po poválení dostavila čokoládově kávová nasládlost (cca po 5 vteřinách v puse) a po polknutí se teprve rum rozjel na plné obrátky. Dojem medově husté čokolády s kakaem, kořenitost... a stále myslím na ten sušený banán, ale tentokrát ponořený v čokoládě s rozinkami. Výborná chuť, má rychlý nástup a pak pozvolně doznívá. Ten skok chutě po polknutí a dochutí mi ale přijde trošku rychlý. Doznívání mi přijde středně dlouhé a žádné nové chutě nepozoruji.
Shrnutí: Děkuji tedy za tip a s klidem tento rum řadím do svých nad90kových výšin. Škoda, že El Dorado je vypité, abych porovnal. Osobně bych možná ubral tak 10% sladkosti. Na zimní večery je tento rum úplně ideální. Ale to mi asi do té doby (asi určitě), nevydrží.
Body: 94

Autor: buccaneer
Aroma: Ve vůni nejvíce cítím kůži, dřevo a koření. Na druhý nádech potom med a někde v pozadí i ovoce. Celé je to hezky uhlazené, plné, nikterak převoněné a pro mě velice příjemné.
Chuť: Chuť krásně koresponduje s vůní. Opět je cítit dřevo, kůže a koření. Vše je zabalené do jemných, krásně sladkých, medovo-ovocných tónů.
Dozvuk: Velice jemný, kořeněný a zároveň sladký. Opět zde cítím hlavně dřevo, med a možná i hořkou čokoládu.
Shrnutí: Z tohoto rumu jsem měl z počátku strach. Jsem odkojený na Cap. Bucanero a Legendariu, proto jsem se bál vyjít o stupínek výš a ochutnat něco, v čem nehraje hlavní složku likérová sladkost. Už od prvního přičichnutí a prvního doušku jsem věděl, že strach nebyl na místě. Přesně to co očekáváte z vůně, dostanete od prvního smočení rtů, až po polknutí a slastné „Áhh“ a zamlaskání. Pokud s rumy začínáte, tento Vás zase posune o kousek dál a za mě velké tlusté [b]ANO[/b].

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.