ZPĚT

Recenze:

Láhev: Isle of Skye 8 yo
Autor: Duthoron
Aroma: Nevýrazné, ale příjemnĕ ovocné.
Chuť: Zpočátku také ovocná, ale přechází do kořenĕné a trochu kouřové. Docela dobře vybalancovaná a taková uhlazená.
Dozvuk: Začíná dotekem ořechů, je kořenĕný a hřejivý, střednĕ dlouhý.
Shrnutí: Dobrá, lehce pitelná whisky s příjemnou chutí. Od whisky s takovým názvem bych čekal "taliskerovitĕjší" chuť, ale špatná rozhodnĕ není.

Láhev: Isle of Skye 8 yo
Autor: Nethar
WB
Aroma: lehké, ovocné, čerstvě travnaté, protože vím, že je to blend, tak je to jenom takové blendovité, že, později i na lžičce medu
Chuť: a zase takové jemňoučké, tady už je ta řídkost blendu asi fakt znát, ale možná je taky znát pouhých 40 %
Dozvuk: příjemný, bezproblémový, takový klasicky highlandový, není to hořké, ke konci snad trochu mix chlastovitosti ale s čokoládou, takže taky ok
Shrnutí: Na WB zatím sice jako single malt, některé popisky naznačují blended malt, ale oficiální stránky i nová etiketa hlásají už jasně blended whisky, tak počítám, že to tak bylo vždy. Podle mě je to dobrý blend, i ta cena řekněme v pořádku. Co mě zklamalo, že jsem taky podle názvu tušil aspoň trochu toho Taliskeru, ale prd, přátelé. Vzorek jsem měl od Petra.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.