ZPĚT

Recenze:

Láhev: Millstone 12 yo Sherry cask
Autor: Hunter
WB
Aroma: Silně čokoládová, s pendrekovým závanem a mentolovou svěžestí. Vůně je velmi silná, nasládlá, příjemně dřevitá, skořicová, hřejivá.
Chuť: Wow! Brutální výluh z sherry sudů. Hodně dřeva, ale bez hořkosti. Silná čokoláda, hromada opáleného dřeva. Je tu nasládlost, je tu větrovost i připálené topinky, ale vše je to na sherry v extrémně hutné podobě.
Shrnutí: Ochutnána na Whisky festivalu 2016. Velké překvapení pro mě. Jde o originální, nekompromisní pojetí sherry stylu, paráda, lahev bych určitě bral. Kdo by to do těch kluků ze Severního Brabantska řekl?
Body: 88

Autor: josé
WB
Aroma: sherry je plně znát, téměř nic jiného není. sladší, mandle, maličko dřeva. neagresivní. po odvětrání se přidá pár kapek citronu a navrch pomerančová kůra. to nejlepší ze sherry, žádná zatuchlust. je svěží (b.2/3)
Chuť: tady už dřevo hraje prim. jehličkové. sherry ovocnost je v pozadí (b.1/4)
Dozvuk: zase zpátky k ovoci. téměř bez dřeva. navíc vanilkově sladké, karamel (b.1/2)
Shrnutí: super vůně a pak se mi líbí přechod chuti do ovocného dozvuku. na lahvi je napsáno sherry a to taky dostávám v čisté podobě. líbí se mi víc než 8 french oak (b.1/1)
Body: 5

Autor: josé
WB
Aroma: výrazná vínovost. dále dřevo, kyselá jablka, špetka vanilky a hodně vlašské ořechy. (b.1+/3)
Chuť: hodně tmavého dřeva hraničícího s nahořklostí. karamely, lehce pikantní, nakyslá ovocnost, seno. (b.2/4)
Dozvuk: hřejivé dřevo, štrůdl. nahořklost sena, čokoláda. (b.1/2)
Shrnutí: výraznější dřevitost a nahořklost mi poněkud vadí. tipuju zrání/finish po nějakém víně. moc nezaujalo. (b.0/1)

Autor: xenopus
WB
Aroma: Mladé, prosté, alkoholové (fakt má tohle 12 let?). Líh z toho čpí tak, že zpočátku jen těžko hledám konkrétní vůně, nakonec se trochu otevře. Sladkost sherry, ale zároveň lehkce zatuchliny i zoctovatělého ovoce. Dále trocha bylinné nahořklosti a čerstvě posečeného trávníku.
Chuť: Středně plná, spíš sušší. Hodně pikantní dřevitosti, kyselost ovoce vystřídala sladkost (třtinový cukr).
Dozvuk: Do jazyku štípe, ale hned se hezky vyklidní. Bohužel zůstává lehce zatuchlé dřevo a jakási divná umělina. Tu a tam probleskne mléčná čokoláda se stopami zázvoru a kávy.
Shrnutí: Nadšení se nekoná a vypadá to na (můj) problém s palírnou - už třetí vzorek od Nizozemců (nikoliv Holanďanů, když mají základnu v Severním Brabantsku) nedopadl kdovíjak skvostně.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.