ZPĚT

Recenze:

Láhev: Compass Box Canto Cask
Autor: Nethar
WB
Aroma: Dobrá, nasládlá vůně, oříškově vanilková, později vystupují pomeranče.
Chuť: Ostrá chuť (aha, 54,5), ale dobře se to pije, bohatá, karamelově opálená (připálená).
Dozvuk: Dlouhý, oříškovo-sušenkově sladký, neřekl bych ovocný.
Shrnutí: Na degustaci mě oslovila víc než při ochutnávce, ale i tak nadprůměr.

Autor: josé
WB
Aroma: sladká, vanilková. do toho čerstvý sud z bílého dubu. maličko citronu. na svých 55% hladká bez okaté lihovosti (b.2/3)
Chuť: dominuje čerstvé dubové dřevo - jenže hlavně svíravé, což nemám rád. kořenité. po opálení a sladkosti téměř ani tuchy. je nakyslejší a jehličková. obilná (b.1/4)
Dozvuk: krátký, hřejivý. nakyslejší dojem přetrvává. dub už je opálenější (b.0/2)
Shrnutí: jestli jste doufali, že podle vůně bude v chuti daleko víc sladkosti a vanilky, tož teda, to jste si raději měli dát bourbon. byla to střelba naslepo, v chuti spíše zklamala (b.0/1)
Body: 3

Autor: josé
WB
Aroma: sudovka je znát. suché. nasládlá dřevitost. ořechy, mandle. parfémové. nijak výrazné. (b.1+/3)
Chuť: lehce nasládlá dřevitost, lak. přidává nakyslé šťavnaté citrusy i s kůrou. pikantní. suché seno. mírná nahořklost. (b.2/4)
Dozvuk: ořechovodřevité s kapkou citronu. kořennost, suché stéblo trávy. bílá čokoláda. delší, hřejivý. (b.1/2)
Shrnutí: vybavuje se mi podobnost s Balvenie DW. ochutnáno na 6.HKDegu. na rozdíl od ostatních účastníků mě Canto nijak zvlášť nezaujala. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.