ZPĚT

Recenze:

Láhev: Royal Lochnagar 2000 DE
Autor: Hunter
WB
Aroma: Slad, med, hořká čokoláda, dřevo. Mírný dotek hřejivé kořenitosti a citrusové kůry.
Chuť: Na jazyku sladově medová s trochou nakyslosti. Bohužel mi přijde tělo takové tenké, je o něco řidčí, než bych si přál, chtělo by to asi přidat trochu víc volume, těch 40% není žádný zázrak.
Shrnutí: Za vzorek děkuji Netharovi. Něco víc o téhle whisky jsem si přečetl až po ochutnávce, stejně jako dojmy kolegů. No, finiš po "muscat wine" bych tedy nehádal ani nepoznal, ta nakyslost byla opravdu lehká. Není to špatná whisky, ale Dalwhinnie 1996 DE se mi líbila víc.
Body: 83

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: V souboji stál a ještě chvilku u mě stát bude většinou po boku (či čelem proti?) své stájové kolegyně Dalwhinnie DE. Royal Lochnagar je ve vůni hutnější, sladší, koženější, ne tak čerstvý, ne tak intenzivní. Musím říct, že mi je sympatičtější. Klasický RL jsem měl před dvěma lety a co si ze svých poznámek nepřečtu, to si nepamatuju. Taková běžná průměrná whisky to byla, tady u DE je hodně znát stopa sladkého vína a mám to rád.
Chuť: Jemná, hladivá, snad trochu nasládlá. Proti Dalwhinnie je to asi taky kvůli úbytku 3 % alkoholu.
Dozvuk: Krásný, středně dlouhý, sladký. Trocha koření a čokolády.
Shrnutí: Vcelku jednoduchá whisky, můžete říkat nudná, ale čekal jsem to před načnutím lahví obráceně, leč RL mi chutná víc než Dalwhinnie. Zase nečekejte zázraky, s DE velikány jako je Lagavulin nebo Talisker to já osobně měřit nedokážu, tato je minimálně o level níž. I když cenově mu to koukám docela "jde", já pořídil v aukci myslím miniaturně levněji (jinak bych nepořídil).

Autor: josé
WB
Aroma: suchá dubová lakovaná dřevitost. vanilka. za tím vykukuje jakási ovocnost, grep, grepová slupka. je to takové hrubší, nicméně zajímavé. rozmačkané listí, petržel, houby (b.2/3)
Chuť: odpovídá prvotní vůni. hlavně nahořklá lakovaná dřevitost. nastupují pikantní jehličky, trocha kyselosti a až nakonec sládne což je asi tak všechno. trošku chudší, řekl bych (b.1/4)
Dozvuk: sladký. jemně dřevitý (oproti chuti). koření, čokoláda, kůže, hrozinky. to je fajn (b.1/2)
Shrnutí: ochutnáno naslepo. moscatel? aha, to nepoznám. ve vůni mě překvapila pozitivně, v chuti spíše zklamala. je celkově sladší, což mi nevadí. moje první setkání s touto značkou. na druhé přechutnání mi sedla víc, možná se rozdýchala. chtěl bych ještě, ale už není. za vzorek děkuji Netharovi (b.0/1)
Body: 4

Autor: joy
Aroma: ovoce, třešně, sherry, slad a banány
Chuť: sladká sladovost, sherry, třešně, koření, ovoce
Dozvuk: střední až kratší, ovocný, lehounce kořeněný
Shrnutí: Příjemná ovocná whisky pro začátečníky

Autor: zombice
WB   WOL
Aroma: Hodně sladké, želé bonbóny, vřes, citronová tráva?
Chuť: Ovocná, jemnější, pak slaboulince závan kouře (na podruhé spíš už ne, jak to bylo slabé), taková řidší?
Dozvuk: Zemitější, káva, středně dlouhý.
Shrnutí: Přijde mi trochu jednodušší, ale není jí co vytknout. Taková Speyside na pomezí Highlands tipuju.

Autor: zombice
Aroma: Uzavřená málo výrazná. Káva, máta/menthol (ale hodně slabé), trochu do sladka, nic moc v tom napodruhý nemůžu najít. Trochu zklamání.
Chuť: Olejnatá, klouže po jazyku, stopy té máty, kávy, dřeva.
Dozvuk: Opět káva, čokoláda, stopa té mentolovosti co se celou dobu schovává ve sklenici. Středně dlouhý.
Shrnutí: Chuť a dozvuk dobrý, ale měl jsem trochu jiné představy.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.