ZPĚTRecenze:

Láhev: Johnnie Walker Blue Label
Autor: J.K.Ch
WB
Aroma: Perfektně vyvážená vůně tropické ovoce a ořechy ... ale tak vyvážené, že si téměř netroufnu tvrdit, které z aromat tropického ovoce vystupuje nejvýše (asi mango ale pšššt).
Chuť: Jemná vrstevnatá najdete v ní skoro vše co se vám zamane, různé ořechy, různé tropické ovoce, med.
Dozvuk: Dlouhý opět vyvážený a začne se projevovat i nějké koření a květinovost bez jediného náznaku hořkosti.
Shrnutí: Je to výborný kousek, ale předražený. Za poloviční cenu by to bylo koupitelné ale takto ne. Jinak myslím, že tohle by měl jednou ochutnat každý. A že je to kousek na kterém mater blender nechal obrovský kus práce.
Body: 84

Láhev: Johnnie Walker Blue Label
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Příjemná, jemná, svěží, zelená jablka, jemná sladovost, bonbony, tráva, sladká zemitost.
Chuť: Jemná, perlivá, zemitá, hořká čokoláda, bonbony, mýdlové dřevo, jehličí, středně sladký a troška slanosti.
Dozvuk: Jemný, zemitost, jehličí, hořká čokoláda, sladké dřevo.
Shrnutí: Velmi jemná a dobrá whisky. Dobře komplexní, výtečný blend.

Láhev: Johnnie Walker Blue Label
Autor: Nethar
WB
Aroma: Příjemná vůně, sladkost, stopy kouře, kapradí, vřes, jehličí, dřevíčko.
Chuť: Jemná, trochu olejovitá, žádná hořkost, chutná.
Dozvuk: Docela dost rašelinná, ne moc, ale ani ne jenom trošičku. Ovoce, koření.
Shrnutí: Chutnala, je to bohaté pití. Vrstevnatá, jak píše J. K. Ch. Já jsem si jí představoval takovou nějakou bohatou a unpeated, v podstatě tak, jak píše J. K. Ch, ale byl jsem až překvapen, jak moc je rašelinná, což v jeho popisu nevidím. Přičítám jí to k plusu, povedla se. Tak teď ještě trochu zlevnit :-) Za vzorek děkuji salamovi.

Láhev: Johnnie Walker Blue Label
Autor: josé
WB
Aroma: jemné, hladké, nijak výrazné. jablečná ovocnost, brusinky, kdoule. ořechy, dřevo A.O., nasládlost, vanilka. nějaké koření, tabák. (b.1+/3)
Chuť: v puse jemná, smetanová. dřevo, trochu pikantní hřejivosti a kouře. ořechy. nasládlá, ovocné želé, sušený ananas. (b.2/4)
Dozvuk: sladce dřevitý, smetanový, cereální. čokoláda a sušená meruňka. pak už zůstává hlavně kouř (ale samozřejmě nečekejte nějaké vyhulené Islay). (b.1/2)
Shrnutí: nic výrazného. vyhlazená jemnost a tím pádem trochu nuda. je dobrá, jsem rád za ochutnání, ale že bych chtěl víc a ještě víc, to nehrozí. v souboji se starým Green Label propadla. (b.0/1)

Láhev: Johnnie Walker Blue Label
Autor: lalos
WB
Aroma: Nasládlá, jakoby po sherry. Sušené ovoce, vanilka, med, znatelné stopy kouře. Je tam toho hodně, celkově ale působí vyváženě. Připomíná mi v něčem Highland Park
Chuť: Sladká, jemná, lehká. Překvapivě více rašelinná, než jsem čekal. Jinak opět sušené ovoce s vanilkou, tmavá čokoláda.
Dozvuk: Středně dlouhý, bez hořkosti. Dozvuk doutníku, lehce štiplavá pikantnost skořice, pepře, dřeva.
Shrnutí: Tohle není vůbec špatné pití. Na blend to je výborné pití, kterému není co vytknout. Pro mě osobně je to ale trošku zklamání, měl jsem trošku přehnaná očekávání. Jak jsem psal na začátku recenze. Za vyzkoušení určitě stojí. Za ty prachy bych ji ale nekoupil, za polovinu peněz si raději koupím nějaký Highland Park.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.