ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour 12 yo Double Cask
Autor: Hunter
Aroma: Sud po sherry se určitě projevil, ale jinak jsem měl dojem, že cítím spíš koňak než whisky. Marcipán, rumové pralinky.Zajímavé.
Chuť: Zklamání, snad jen dřevo a hořkost.
Shrnutí: Pro mě bylo desetileté plnění o něco lepší, vzhledem k ceně bych doporučil spíš 10y.
Body: 79

Autor: Króča
Aroma: čokoládová bonboniera, stará kůže, exotické ovoce, velmi jemný kouř, likérově (bonbónově) alkoholová
Chuť: pichlavá ale ne agresivní, hodně dřeva bez silné hořkosti, oříšková čoko
Dozvuk: zvýrazňuje se hořkost což nevadí, kakové, celkově jemnější a mírně chladivé, projevuje se lehká sladkost sherry
Shrnutí: slušná whisky bez výrazného dojmu (ať negativního nebo pozitivního), který by u mne zanechala
Body: 81

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: těžší avšak čistší sladkost než u 10y, ovšem ne tolik svěží. Kamarely, banán, žužu z poutě, vanilka. Nějaké mně neznámé koření, říkejme tomu dřevitost.
Chuť: hodně sladkých karamel, na jazyku smetanově příjemná
Dozvuk: opět hořké karamely, trochu kouře, sladký a dlouhý
Shrnutí: desetileté plnění mi přišlo ve vůni trochu hravější díky kyselejším tónům, zde je to čistá sladkost, avšak pěkně vybroušená. Chuťově je naopak výše, nezanechává hořkost a dlouze příjemně doznívá

Autor: Severan
WB
Aroma: Z počiatku pomerne slabá vôňa, aspoň pre môj ne-vytrénovaný nos. Macallan Amber bola voňavá bomba, ale táto Whisky sa s vôňou bez vody drží značne striktne špecifického charakteru a ťažko sa otvára do iných smerov. Určite korenitosť, ale taká ozvláštnená, akoby pomarančová kôra, alebo skôr až grepová kôra posypaná jemne zmesou korenia. po pár minútach objavovania sa odhaľuje navlhnuté staršie drevo, trochu karamelu a jemnulinko v pozadí vôňa trstinového cukru. Pripomína mi to vôňu lesa, alebo vôňu na píle niekde hlboko v lese, ale nie je to úplne výrazná vôňa, ale skôr je to aromatický podtón, alebo atmosféra vône. (+Voda: Aróma mi prišla krajšia a charakteristickejšia bez vody. Teraz cítim viac alkoholovej vône ktorá mi pripomína až takú zmes neurčitých vôní, akoby blendovanej whisky, ale so silnejúcim podtónom sherry)
Chuť: Nečakane sladká na perách, jemné tóny korenia, zvláštna pachuť dreva, jemne škoricová, náznaky karamelu prechádzajúce do akejsi medovej

vyzretosti, ale skôr pastovaného medu. S čokoládou si to viem nádherne predstaviť, možno nabudúce. (+Voda: Výrazne sladšia, až ovocná, jasne korenistejšia a stratila spomínaný prechod karamelu do medu, plytkejšia chuť, ale sladšia, čo je u mňa paradox)
Dozvuk: jemne dymový, výrazne karamelový, trochu až ovocný, zreteľne sladký (+Voda: Tejto Whisky voda rozhodne u mňa len uberá. Silná strata charakteru chuti aj dozvuku, možno je až príliš jemný, stratilo sa "sfarbenie")

Autor: Torrez
WB
Aroma: Ostře ovocné, bonbónové, svěží, pečené sušenky, chleba, med.
Chuť: Jemná, lehce hořká, nikterak výrazná. Lehce zelená jablka. Jinak příjemně sladká, řekl bych poklidná, milá.
Dozvuk: Spíše slabší, jde trochu voňavkově do hořka, trochu sladovosti.
Shrnutí: Jemná whisky, pro mě má lepší aroma než chuť, celkově ji sráží hořkost v dozvuku. Lehké zklamání.

Autor: buddha.ps
Aroma: svieže kvetinkovoovocné - egreše, ríbezle a zelené jablká
Chuť: maslové sušienky, smotana, lúčny med, ryngloty
Dozvuk: krátky, sladký po lúčnom mede
Shrnutí: neurazí, neprekvapí, nenadchne; pohodové a jednoduché ľahšie pitie

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.