ZPĚT

Recenze:

Láhev: Old Pulteney 17 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Perfektně vyrovnaná svěží vůně. Je vní k nalezení slad, ovoce, vanilka kardamom a trochu citrusů. Co se týče ovoce, tam krom ananasu se nezapřou jablka a hrušky.
Chuť: Nechybí jí tóny ananasu, tak jak je u Old Pulteney zvykem. Zastupcem koření je ve vůni kardamom a muškátová oříšek. A pak spousta ovoce. Je to taková nekonvencní ovocná bouře.
Dozvuk: Už si nevzpomenu, u které whisky se mi to stalo, ale krátký závan naloženého hermelínu byl divný. Je kořeněný, nasládlý, dlouhý a bez hořkosti.

Shrnutí: Měl jsem z neznámého důvodu (101 whisky od Iana Buxtona) velká očekáváni a nechybělo mnoho aby je splnila. Dle mého je důvod proč ji Ian Buxton zařadil do 101, to že, nic podobného jako je Old Pulteney nenajdete a tahle je navíc fakt dobrá. Je silná plná a zábavná. Láhvi doma bych se nebránil .

Autor: Shargard
Aroma: Zprvu pichlavé, pak přichází vanilka, trocha banánů, sladkosti a trávy.

S pár kapkami vody je mnohem více alkoholové
Chuť: Jemná a uhlazená, sladko slaná se spoustou bylinek.

S vodou opět vystupuje alkohol, ale i medová sladkost a olejovitost
Dozvuk: Delší, mírně nahořklý a hřejivý. Na jeho konci se objevuje trocha sladkosti.

Voda téhle whisky nesvědčí a i v dozvuku přináší alkoholovitost a štiplavost a dřevnatou hořkost
Shrnutí: Od 17 ti leté whisky bych očekával kromě zmíněné jemnosti také rozvinutější, sofistikovanější a komplexnější chutě, což se tady bohužel neděje. Kdybych nevěděl co piju tak bych hádal tak 10-12 let. Tahle whisky mě osobně nenadchla a za tu cenu i odradila od koupě lahve. Za mě 81

Autor: josé
WB
Aroma: jemné. medově nasládlé. dominantní vliv AO - vanilka, suché dřevo. slad, skořice, hřejivé. sušená pomerančová kůra, papája. (b.2/3)
Chuť: lehce nahořklé dřevo. v dalších doušcích už nahořklost není tak patrná. med a nastupuje pikantnější hřejivé koření. slad. chutná mi. (b.3/4)
Dozvuk: sladký. AO dřevo, med. odeznívá koření z chuti. sušená meruňka. (b.1/2)
Shrnutí: zvláštní jantarová barva. dobrá hezky hřejivá whisky. potěšila. (b.0/1)

Autor: nidan
WB
Aroma: sladká, PX sherry, parfémová, cukrová vata a něco co neumím identifikovat, příjemná, jemná, ale ne moc výrazná
Chuť: sherry, trochu štípne, slanost, čokoláda, mentol, ořechy, zajímavá, úplně netypické sherry
Dozvuk: střední, sherry, mentol, vysušující, slaná a hořká
Shrnutí: zajímavá chuť, ale jinak celkem průměrná

Autor: xenopus
WB
Aroma: Hodně dobré, není alkoholové. Spokojenost. Zpočátku hodně větrovosti, ale ta rychle vyvane. Sušící se tráva, lehce slámovosti, jablíčka, karamel. Nedávno pitá 12 yo mi přišla docela slaná, ale tadyta 17 yo není.
Chuť: Hladivá, přesto pikantní (hlavně při polykání). Hodně sladu, sladkost karamelu a vanilky, až skoro navoněnost - to úplně nejde. Ale jinak vysoké nároky uspokojující, komplexní a kulatá chuť.
Dozvuk: Sládnoucí, poněkud jednodušší. Štiplavost sudu ještě akorát, jen co vytáhne sliny, krásně zesladovatí. Karamel, červená jablka a lehce nahořklé dřevitosti (Noss Head), ale ještě v mezích.
Shrnutí: Kandidát na celou láhev. Aha, 90 €? To už ne. Škoda.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.