ZPĚT

Recenze:

Láhev: Aberlour A'bunadh batch 34
Autor: Nethar
Aroma: půvabná vůně, nedozrálé meruňky, švestky, borůvky, trocha máslovitosti, taková jiná kořenitost, než jsem zvyklý, velmi přijemná, nahořkle příjemná (ochutnáváno v přímém porovnání s batch 35). S vodou musím souhlasit se Shargardem - jako by ztrácela sílu, zvýrazňuje se máslovitost a jakási lesní dřevitost
Chuť: bez vody sušené borůvky, s vodou krásně smetanová, karamelová, borůvková
Dozvuk: kořenitě a nahořkle sladký; později opět jak psal Shargarda - sucho v ústech a žízeň - připisuju to vysoké koncentraci alkoholu
Shrnutí: pěkně vymazlená whisky s nápaditým aroma, voní lépe bez vody než s vodou, s chutí je to obráceně

Láhev: Aberlour A'bunadh batch 34
Autor: Shargard
WOL
Aroma: krásná, plná a bohatá vůně po oloroso sherry, pomeranč, zázvor, pražené exotické ořechy - doporučuju očichat před přidáním vody - omamující
Chuť: tělnatá whisky s krémovou texturou, ovoce - pomeranč, třešně, trocha koření - nejspíš opět zázvor, hořká čokoláda
Dozvuk: hned po spolknutí - belgiská pralinka, pak dub troška koření a hořkosladký tón, delší, hřeje i v žaludku, po chvilce na jazyku lehce uschne a nemůžu si pomoct ale nutí mě to pořád mlaskat a vychutnávat co to jen jde než se znova napiju
Shrnutí: Jednoznačne whisky s velkým [b]W[/b]. Tohle prostě nelze nemilovat. Bezesporu jedna z nejlepších cask strenght whisky co jsem zatím měl. Nejen kvalitou, ale i cenou - okolo 38 euro. Už pomalu ale jistě pošilhávám po čísle 35. Mám ji otevřenou 2 dny no a už jsem si stačil vypěstovat závislout. Zrovna prší a to je ideální whisky do chmurného a ošklivého počasí. Ještě srovnání s a bez vody. S vodou vystupují ovodné tóny. Nos malinko ztratí na intenzitě - proto očichat i bez vody.
Body: 90

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.