ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenkinchie 1990 Distillers Edition
Autor: Botana
Aroma: Dřevo, citrusy, sladově ořechově medová sladkost.
Chuť: Sladová sladkost, hořká dřevitost, hořké koření.
Dozvuk: Dlouhý, suchý, voňavkovitě hořký.
Shrnutí: Nevím, co si mám o tomhle kousku myslet. Každé napití chutná jinak. Jsem z toho voľaký zmetěný. Ale jo, je to hořký jak sviň, ale zároveň je tam i cosi hezkého :think:. Za zamotání hlavy děkuji zombovi.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Sherry, ovoce (citrus), oříšky. Zprvu trošku alkoholový smrad. Při přechutnávce je tam stále taková štiplavá dřevitost, ale působí i výrazně sladce, medově, já se nebojím říct nádherně medově ;-) Čím déle se čeká, tím lépe.
Chuť: Dřevitý, až skoro nahořklý, tady mě nepřesvědčuje
Dozvuk: Je to těžké, na jednu stranu tam cítím to výborné sherry, svým způsobem v kombinaci se sladkostí až čokoládové, ale zároveň mi to v chuti i dozvuku válcuje silná dřevitost, pro mě nepříjemná. První doušky mi vyloženě nechutnaly, ten poslední už dozníval krásně kakaově. Tak já nevím, možná chce čas.
Shrnutí: Klasickou Glenkinchie jsem pil naposledy v květnu 2011, nejsem z těch, co by si ji tak dobře pamatovali, abych dokázal porovnat vůči sobě, ale řekl bych že hlavní síla DE proti klasice je v intenzitě vůně. Na degustaci mě oslovila v těžké konkurenci nejméně, při přechutnávce mi nejprve krásně zavoněla, dál už to bylo horší, i když vzestupná tendence dalšího a dalšího napití byla evidentní. Tak já nevím. Můžeme se domluvit tak, že oproti dalším DE ze souboje (Oban, Talisker, Clynelish) prohrává, ale za další dva tři vzorky jsem ochoten jí zvýšit rating ;-)

Autor: josé
WB
Aroma: svěží šťavnatá ovocnost jablek se mísí se suchostí dřeva. vanilka, pepř. ořechy v karamelu (b.1/3)
Chuť: zprvu nasládlá dřevitost. kyselejší, perlivá. stále dřevo a je čím dál víc pikantní. náznak vanilky (b.1/4)
Dozvuk: sladký čokoládový, american oak a višně (b.1/2)
Shrnutí: lahev na 3.HKdegu od zombice. při přechutnání v trojboji s Oban DE a Clynelish DE mě tato zaujala nejmíň (b.0/1)
Body: 3

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.