ZPĚT

Recenze:

Láhev: Dalwhinnie 1996 DE
Autor: Hunter
WB
Aroma: Vůně je v lince ovoce-čokoláda-med-trocha květin. Nic překvapivého, nic originálního, ale voní příjemně. Z ovoce mi tam nejjasněji vystupují plně zralé, šťavnaté broskve.
Chuť: Chuť je s vůní v dokonalém souladu. Až tak, že je zbytečné vše znovu vypisovat. Tělo je spíš tenčí. Převládá nasládlost, dozvuk je kořenitě dřevitý, v úplném závěru maličko nahořklosti.
Shrnutí: Za vzorek děkuji Netharovi. Jeho recenzi jsem si přečetl, až když jsem měl svou napsanou, a vidím, že s těmi broskvemi jsme se pěkně shodli. Tohle je pohodová whisky, s tímto stylem nemívám žádný problém. Vyzkoušejte, když budete mít příležitost.
Body: 84

Láhev: Dalwhinnie 1996 DE
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Klasická dřevitá nasládlost běžných unpeated whisek, pichlavá ovocnost, snad to sherry, když říkáte. Většinou jsem ji bral do souboje k Royal Lochnagaru, Dalwhinnie je svěžejší, ovocnější, RL je hutnější, koženější. Časem ve skleničce se mu Dalwhinnie přiblíží, trochu medová, ale stále spíše bylinková, broskvová, meruňková, hravá.
Chuť: Nic ohromujícího, normální, vkusná.
Dozvuk: V dozvuku se mi tahle Dalwhinnie líbí nejvíc. Tam se totiž asi nejvíc ukáže onen sherry finish. Je středně dlouhý, mírně a vcelku příjemně nahořklý, takový připálený, drsnější. Suché sherry a nezralé vlašské ořechy.
Shrnutí: Ač jsem to zprvu nečekal, nakonec to u mě vyhrává Royal Lochnagar. Je uhlazenější a sladší. Dalwhinnie se ale taky povedla. Řadím ji do kategorie whisek, které jsem rád popíjel, koupil jsem si ji už podruhé (kdysi to byla na aukci Dalwhinnie 1981, z níž byly dojmy podobné), ale myslím že už to stačí. Ono je to z core range vlastně všechno, když nepočítám čerstvě přibylého [url=https://www.whiskybase.com/whisky/70640/dalwhinnie-winters-gold]mrazíka[/url], takže zatím ahoj, Dalwhinnie.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.