ZPĚT

Recenze:

Láhev: British Navy Pusser's Rum 75% Overproof
Autor: Hunter
Aroma: Velmi hutná, kožená, kořenitá vůně, uzavřenější než verze 47,75%. Trocha nakyslého ovoce.
Chuť: Na jazyku překvapivě tolik neštípe jako slabší 47,75% verze. Dřevitě kořenitá chuť, sametová, pikantní.

Alkohol se pořádně projeví až při polknutí, ale není to tak zabijácké, jak jsem očekával. Paradoxně mě víc štípala

slabší verze. V dochuti nasládlé koření, skořice, silná čokoláda. Bez hořkosti. S vodou je krémovější a zvýrazní se

dřevo, jinak voda nijak nepomáhá a radši bych neředil.
Shrnutí: Měl jsem velký vzorek od Radka (díky). Tohle je dobrá řada rumů, ani jedním z nich nešlápnete vedle. Je to spíš

chlapské pití, babičkám, maminkám ani manželkám by jste asi radost moc neudělali.
Body: 85

Autor: Jerry1
Aroma: Rozinky naložené v rumu, přepálený karamel, prostě těžké rumové; udeří do nosu, žádné jemné aroma jako u whisky.
Chuť: Ostře alkoholová, první dojem sladký, ale hned přichází suchost, a to i po přidání vody, což navíc způsobí mírné zhořknutí.
Shrnutí: Jedná se o ostrý námořnický rum. Za vzorek děkuji Petrovi. Bohužel nemám jistotu, že se jednalo o vzorek s objemem alkoholu 75 %. Ale jsem o tom pevně přesvědčen, něco už mám napito, a kdyby to byl vzorek s 54,5 % alkoholu, tam by snad nepůsobil tak ostře, Na podporu názoru, že se jedná o silnější verzi, přidám argument, že ani samotná vzorkovnička od Petra nevydržela bez problému takto silný alkohol skladovat - u plastového víčka se objevila cca 3 cm dlouhá a 1 mm úzká prasklina!

Autor: Nethar
Aroma: Rum, rozinky, ale hlavně nepříjemná porce alkoholu, která vše přehlušuje a jenom štípe a odstrkává hlavu pryč. S vodou to je hladší, dá se to užít, hezký rumové, sladké, ale ne přeslazené.
Chuť: O devět desetin procenta překonávám svůj rekord z Belgian Owl, nicméně ačkoliv je to silné převelice, zase takový masakr (jako třeba ta Sova nebo CS z Gold Cocku) to není, snad proto, že je to rum. Dá se to pít. Ale nic moc výrazného. S vodou rumovatí, leč asi jak psal jerry, taky trochu hořkne, minimálně bych řekl hodně dřevnatí.
Dozvuk: Je to drsné, je to ostré, ale nijak mě v tomhle provedení nezaujal.
Shrnutí: Jo, drsný silný rum, v tomhle hledisku netradiční a kdo to má rád, může si dá pravého pirátského cloumáka, ale já bych jenom ve voltáži kvalitu nehledal, musím přiznat, že jinak mě spíš nudil. Ale já v přespříliš silném alkoholu moc zalíbení nemám a na to, abych experimentoval s vodou jsem neměl dostatečnou zásobu, možná jsem přidal nevhodné množství.

Autor: Radek
Aroma: Vojtěška a trochu alkoholu.
Chuť: Ouuu.... kope mrška. Přezrálé pomeranče a trochu čokolády.
Dozvuk: Silný, hřejivý.
Shrnutí: Teda je to síla, ale je to dobrý. Stejně jako Zyki musím konstatovat že je to tak dobrý že bych uvažoval o nákupu celé láhve, což se mi u rumu zatím nestalo (PS: u rumů zatím ale nemám nic napito).
Body: 86

Autor: zyki
Aroma: čokoláda, datle
Chuť: krátce sladká rozinka, pak něco připáleného, možná je to pořád rozinka, ale ta černá na povrchu vánočky
Dozvuk: pocit, že mám na jazyku mírně oslazený popel
Shrnutí: výrazný zážitek, dvě sklenky za sebou bych si nedal, ale výborné pití, když je nálada na něco OSTŘEJŠÍHO

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.