ZPĚT

Recenze:

Láhev: British Navy Pusser's Rum 54,5% Gunpowder Proof
Autor: Hunter
Aroma: Melasa, karamel, připálené rozinky, z koření tu je znát nejvíc skořice, lehce muškátový oříšek, těžší exotické dřevo, ale občas se mihne i něco ovocného, připomíná pomerančovou marmeládu, je to taková ovocná nakyslost, ale pod tou těžší a výraznou melasově připálenou vůní to je znát jen trochu. Celkový dojem je pro můj nos velmi příjemný, konejšivě hřejivý.
Chuť: Připálený karamel, melasa, silná hořká čokoláda, připálená topinka, lékořice, spálené rozinky. V dochuti vysychá, trochu tím připomíná některé sherry whisky.
Shrnutí: S nákupem lahve jsem spokojen, tenhle rum se mi líbí, je robustní, přiměřeně silný a poměr cena/výkon taky velmi pěkný, lahev stála 645 korun.
Body: 87

Autor: Kobalt
Aroma: Suchá káva, sušené ovoce, tmavý karamel, výrazná, lehce sladká a hodně suchá, exotické dřevo, karamelky.
Chuť: Výrazná, sladké dřevo, koření, zatuchlé sušené ovoce.
Dozvuk: Sladké koření, sušené ovoce, zatuchlé dřevo, koření do hořka.
Shrnutí: Výrazný, dobrý. Hodně silný ale ne ostrý, dobře vyvážený na tuhle sílu. Já jsem spokojen.

Autor: Nethar
Aroma: Příjemné rumové, rozinkové, sladké, tahle verze voní krásně hned ve své "přirozenosti" v jaké je lahvována. Předchozí recenze (ač mluví o různých verzích) říkají vše, prostě sympatický rum ;-)
Chuť: Ostrý, svérázný, avšak pitelný, dobře to chutná. I když mi přijde trochu dřevnatý či nahořklý stejně jako s vodou verze 75%, ale můžeme to případně brát jako součást drsného stylu.
Dozvuk: Zajímavější a delší než u ředěné i neředěné sedmdesátpětky, sladký rozinkový, nevidím nějaké velké odklony od standardní linie chutí rumů, těžko se mi hledají slova na detailnější popisy, ve whiskách toho dokážu vyhrabat o dost víc.
Shrnutí: Tenhle už je zajímavější, ale opět doporučuju pro ty, co mají radši drsnější ostřejší rumy, já jsem pil větší množství různých jiných, které mě lákají na koupi více.

Autor: Radek
Aroma: Pomeranč a slušná porce alkoholu. K tomu možná i nějaké ty lesní jahody. Voní to pěkně.
Chuť: Sametová chuť, pomeranč naložený v čokoládě, horké (pro slováky: hodně teplé) maliny. Chuť je velice příjemná.
Dozvuk: Čokoládový, příjemně sladký, dlouhý, hřejivý.
Shrnutí: Tohle je velice dobrá whisky.... teda vlastně rum.
Body: 85

Autor: Walter
Aroma: V první chvíli vnímám vůni tavícího se měkčeného plastu, jednodušší přeslazenost českých rumových pralinek, nedozrálé lesní jahůdky a lehce štiplavý alkohol. Posléze, jen co si vydechnu, objevuji i tradičnější složky jako tmavý třtinový cukr, med, hrozinky, koření (vanilka, skořice, muškátový oříšek).
Chuť: Síla alkoholu je opravdu znát... Každopádně působí velmi kultivovaně a uhlazeně. Ústa jsou plná nasládlosti sušeného ovoce, medu, třtinového cukru, koření, přičemž nově zaznamenávám i lékořici. Opět se připomíná jistá umělohmotnost, která už byla výše zmíněna.
Dozvuk: Hřejivý, relativně dlouhý, nasládlý, zároveň ale také nepatrně nahořklý po mladém dubovém dřevě.
Shrnutí: Přes vyšší procento alkoholu jde o docela příjemně pitelný rum. Nebýt jedné drobnosti, která se tak bezostyšně nabízí ve vůni i v chuti - onen náznak tavícího se měkčeného plastu (ruku v ruce s jednodušší přeslazeností českých rumových pralinek; ale to už je druhá věc), asi by se mi dost líbil. Nejvíce ta umělohmotnost byla patrná při otevření lahve, především z toho jejich použitého špuntu.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.