ZPĚTRecenze:

Láhev: Old Pulteney Pentland Skerries
Autor: Cyra
Aroma: Kvalitní sušené švestky. Hrozinky. Porce mořské soli a řas. Kakao, karamel a drcený pepř.
Chuť: Sladká, ale ostrá. Mastná. Opět sušené švestky, hrozinky. Připečené kandované ovoce. Také sůl. Po delší době výrazně zostřuje.
Dozvuk: Ostrý alkohol, pepřový. Do slana s kakaem. Trochu kouře a pod tím stále ty švestky. Dlouhý, ostrý a hřejivý dozvuk.
Shrnutí: Celkově na mě působí drsným a ostrým, až těžkým dojmem. Žádná vodička. Výrazná. Hlavní ingredience této whisky - od aroma po dozvuk – sušené švestky. Tak to vnímám já. :)

Láhev: Old Pulteney Pentland Skerries
Autor: Hunter
WB
Aroma: Hřejivě kořenitě nasládlá vůně, se znatelným a příjemným sherry vlivem. Mléčně čokoládová uhlazenost, skořice, rozinky, ale i přezrálé hrozny, až tím připomíná dobrou brandy.
Chuť: Pěkná, medová, hezky nasheřená, s pikantním kořením v dochuti (která postupně vysychá). Dobře sladěná s aroma.
Shrnutí: Tohle je styl, který mi sedí. Oproti Noss head je litrovka o 20 euro dražší a asi je to i kvalitou odpovídající skok. Za velký vzorek mockrát děkuji Cyrovi.
Body: 85

Láhev: Old Pulteney Pentland Skerries
Autor: J.K.Ch
Aroma: Přes sherry rozinky a jistý náznak koňaku je docela svěží. Navíc jsou ve vůni také marsmelow višně a třešně a snad i portské.
Chuť: Silná svěží čokoládová, bonboniéra Mon Cheri
Dozvuk: Dozvuk je středně dlouhý opět po třešních a náznakem konzervovaného ananasu který je pro Old Pulteney typický. Tedy alespoň já jsem ho u všech kousků cítil.
Shrnutí: Velmi slušná whisky oproti Nose Head je to extrémní krok kupředu a výrazné ubrání na ananasu. Dobrá zkušenost, ale láhev bych si nepořídil.
Body: 81

Láhev: Old Pulteney Pentland Skerries
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Whisky ve své vysočinně-neutrální poloze. Trochu zaštipuje do nosu síla alkoholu. Směs kyselejšího ovoce (jablka, angrešt, nezralé meruňky, rebarbora...) a trochy vanilky. Jo, i ta brandy, ale to jsem si přečetl. Časem nesládne, jak bývá zvykem, spíš přidává dřevitého koření.
Chuť: Příjemná, žádná hořkost, žádná vodička ani vyžírač pusy, hezká střední cesta.
Dozvuk: Středně dlouhý, dřevitě karamelový, oříškové sušenky. Trochu drsnější (jenom trochu), ale přitom vůbec ne hořký, povedené.
Shrnutí: Povedená whisky. Já bych řekl hezká střední sherry whisky cesta vyladěná do dokonalosti. Za vzorek velké díky Cyrovi (vidíš, jaké mám zpoždění), podělili jsme se na X. degustaci BR, Króča si ho dal hned večer (tak to se těšíme na recenzi! :-P), já o pár měsíců později ;-)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.