ZPĚT

Recenze:

Láhev: Glenfiddich Select Cask
Autor: Botana
Aroma: Bílé víno (rulandské šedé ;)), meruňky, horská louka za chladného rána, kyselé bonpari a taky nějaké ředidlo či impregnační sprej.
Chuť: Znovu ty sladkokyselé bonpari, leštěnka na nábytek.
Dozvuk: Zase kyselé bonpari, zase impregnační sprej (jelikož má prý sněžit a impregnoval jsem si boty, tak vím, o čem mluvím :)).
Shrnutí: Kvalitativně bych řekl srovnatelné s 12 yo, která je však čistě ovocňoučká, zatímco SelectCask je "narušená" impregnačním sprejem, někdy mi to vadilo, někdy ne. Celou lahev bych si však nekoupil.

Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: trojka bojuje v prvním dojmu ve vůni s dvojkou (18 yo) o titul té nejsladší, každopádně pak ji to přejde, nejvíce vybočuje, koženě nasmrádlá, fíky a sprejová impregnace na boty, není agresivní, minimálně v této trojici hodně zaujme, teď jde o to, jestli pozitivně nebo negativně, je tam totiž skoro až ta jurovská nasmrádlost, i když jenom v jemném provedení
Chuť: z trojice nejhladší, nejsladší, pak zaútočí něčím hodně divným, možná kůže, možná kouř, možná dřevo, možná umělohmotnost, je to divné a já si říkám, že by to byl zase ten divný rum? Jak to žmoulám v puse, vracím se zpátky k té juře a ledaigu, smrdí to tak, není mi to moc příjemné.
Dozvuk: Sladkost a nové kožené boty, ještě nejspíš napuštěné nějakým chemickým smradem. Dlouhý, postupně se zlepšující, jak ubývá umělé hmoty. Nechutná mi vůbec.
Shrnutí: Fuj tak to jsem vlastně rád. Je to Select Cask. Já se kvůli té umělohmotné pachuti obával rumové Gran Reservy, protože s rum finiši podobnou "divnou" zkušenost mám, na ni jsem to tedy tipoval. Nakonec je to tedy ta nejobyčejnější a to je dobře. Od Glenfiddichu trochu překvapivý smrad. Vzpomínám si ještě z těch vymykajících se na Caoran Reserve, ale ten byl hezky nakouřený. Nevěděl jsem, jestli tohle je (protože je to taky Solera) náhodou nějaký nenápadný pokus o NAS verzi patnáctky, ale tohle snad ne.

Autor: joy
WB
Aroma: krásná, sladce bohatá ovocná vůně, banány se snoubí s hruškami a jablky, přidávají se rozinky a ožehnutý dub
Chuť: oproti sladké vůni je to překvapení, lehká chuť, téměř bez sladkosti, působí svěže, objevuje se ovoce, hrušky v alkoholu a opálený dub
Dozvuk: krátký, kořeněný, suchý, ovocný, dub, skořice, pepř
Shrnutí: Jedna z nejlepších vůní, které jsem ve whisky (nepočítaje peat kousky) kdy cítil. Ovšem v chuti trochu zklamání. Ocenil bych větší sladkost a taky nezapře to, že je to mladá whisky. Impregnační sprej jsem necítil

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.