ZPĚTRecenze:

Láhev: Evan Williams 100 Proof Bottled-In-Bond
Autor: Hunter
WB
Aroma: Co to? Je to sice jasný bourbon už od prvního přičichnutí, ale přitom je tak fajn! Věřte nebo ne, ale nic mi tu nevadí! Naopak, veskrze příjemné pocity z této "kentucky straight bourbon whiskey" mám. Vůně krásně uhlazená, plná kůže, vanilky, svěžích citrusů a lakovosti. V pozadí i nějaké přezrálé ovoce, pomerančová marmeláda, těžká ovocnost. Doslova mě láká k napití.
Chuť: Příjemně uhlazená, taková sametová, 50% byste ani nehádali. Chuťový profil odpovídá vůni. Kůže, pomeranče, lakovost, nasládlost. V dochuti hořká čokoláda.
Shrnutí: Měl jsem velký vzorek od Cyry (dík) a jsem příjemně překvapen. Doporučuju nejen Króčovi k ochutnání. Dokonce i já uvažuju o celé lahvi.
Body: 85

Láhev: Evan Williams 100 Proof Bottled-In-Bond
Autor: josé
WB
Aroma: dřevo, AO, lihovost. jen lehce vanilka se skořicí, kapka grepu. (b.1/3)
Chuť: pikantní dřevitost AO, pálivé chilli, citronová kůra. tahá sliny. hořkost na hraně. tmavé kakao. (b.1/4)
Dozvuk: hodně hřejivý, skořicový. dřevo. nahořklý. kapka citronu. po dlouhé době obvyklý žitný ocásek, naštěstí nijak přehnaný. (b.1/2)
Shrnutí: ucházející. suchý a hodně kořenitý. být flaška za 4 kila, v pohodě. takhle si za 7 koupím něco lepšího. (b.0/1)

Láhev: Evan Williams 100 Proof Bottled-In-Bond
Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladké, lehce lihovější, ale příjemné. Klasický bílý dub, vanilka, dřevitá pryskyřičnost.
Chuť: Silná, hladká, i když víc tříslovatá, než bych chtěl. Sladké dřevo. Klasický představitel amerického stylu, spíš tenčí tělo než co si vybavuju bourbony Jima Beama (u EW chybí tóny třešní, je spíš nakyslejší než čistě sladký).
Dozvuk: Chutě krátké, alkohol jsem cítil déle. Spíš dřevitý než krásně vanilkově sladký. Část obilí je asi žito, až zde se připomnělo.
Shrnutí: Velmi dobré jako welcome drink na zahájení WF, i jako omáčka na haggis bylo (v malé míře, nesmělo se to přehnat) vhodné. Včerejší Maker's Mark byl citelně lepší, ale proti tomuhle nemám nic. Přehřáté pití neboduji.


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.