ZPĚT

Recenze:

Láhev: Michel Couvreur Overaged Malt Whisky
Autor: Kobalt
WB
Aroma: Silně ovocná, marmeláda, víno, sladkost, aromatičnost, sladká míza, medové dřevo, trošku zatuchlost, slad v hořké čokoládě, ke konci ovoce vyvane pryč.
Chuť: Ostrá, sladká a vysušující, intenzivní, víno a rozinky.
Dozvuk: Přezrálé víno, hřejivý, nasládlé medové dřevo, troška dřevité hořkosti, hořká čokoláda a sladké koření.
Shrnutí: Trošku ostřejší sheřená whisky, příjemná a dost dobrá, užívám si jí. Šel bych do ní klidně znova.

Autor: Nethar
WB
Aroma: Výrazné, bohaté, se stopami taliskerovité kouřovitosti. Zaštipující ovocnost, čokoláda, hodně kožená dřevitost, proto v prvním dojmu až ta kouřovitost. Hraje toho tam opravdu hodně, chvilku sladké, chvilku krásně šťavnaté, povedené.
Chuť: Trochu sladkosti, pak olejovitost, pak negativní umělohmotnost, pak zase kouřovitost, pak už moc peprná a polykám. První vzorek (Whyte&Mackay 13) mi v ústech chutnal víc.
Dozvuk: Sladkokořenitý. Hned po polknutí mírně nakouřený, pak to zmizí a přetrvává dlouhý čokosherry finiš. A to parádní.
Shrnutí: Co říct? Nebýt trochu té nahořklé umělohmotnosti v chuti, tak je to bomba. Naštěstí v dozvuku už to necítím, tam zase válí stejně jako ve vůni. Skvěle vyvážená whisky, trošku snad od každé z hlavních chutí, které ve whisky známe. Doporučuju ochutnat, pokud budete mít příležitost. Zase se ukazuje, co už jsem pákrát psal či říkal - blended malt je mistrovská kategorie whisek, která když už se do ní někdo pouští, většinou dopadá skvěle a troufám si ji řadit výše než single malt (zdravím Big Peat).

Autor: josé
WB
Aroma: nasládlé sherry, mírně gumové, dřevo, marmeláda, oříšky, zemitost. zozjíždí se. (b.2/3)
Chuť: hezky pikantní. hodně sherry, celkem sladká, jablečná. bonpari lesní směs. dřevěná, koření - hodně skořice, trocha vanilky, slad. (b.3/4)
Dozvuk: hladký. sládne. sherry ovocnost, černé třešně. pečené lískáče. přetrvává pikantnost. (b.1/2)
Shrnutí: zanechala velmi dobrý dojem. na zahájení šťastná volba. navzorkujeme ostatní v nabídce na doma a šup k dalšímu stánku. (b.0+/1)

Autor: lalos
WB
Aroma: Krásně voňavé sherry, ledové víno, rozinky. Mírný kouř a lehce alkohol. Připomíná mi sladší Highland Park.
Chuť: Příjemně sladká s náznakem rašeliny. Sladké dřevo, dezertní červené víno, tmavá čokoláda mon chéri.
Dozvuk: Dlouhý, spíše sušší, ale není hořký. Mírně kyselkavý. Černé višně.
Shrnutí: Na úvod výborný vzorek. Na to, že jsem nevěděl do čeho jdu to byl perfektní sherry začátek s jemným nakouřením. Celkově moc příjemné pití, které bych ještě někdy určitě rád ochutnal.

Autor: xenopus
WB
Aroma: Sladké, kulaté, příjemné, jen lehce štiplavě alkoholické. Rozinky, černý rybíz, med, troška sladkého koření i trocha pálivosti.
Chuť: Plná, chutná, ale pak se rozvine dřevo a jde to špatným směrem. Zpočátku sladká, ale pak nahořklá, nedobrá. Dřevo, uhlí.
Dozvuk: Hořký, starší sudy, nic moc. Nakyslost, trochu moč (Jura?).
Shrnutí: Prý obsahuje whisky 12–28 let, v průměru tak 16–18 let. Ve výrazu vlastně hrozně jednoduchá – sherry. Asi by mi i chutnala, ale ta hořkost to fakt zabila. Nemám odvahu se jí dál zabývat. Overaged, no jo vlastně, že si to člověk nepřeložil hned...

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.