ZPĚTRecenze:

Láhev: Isle of Jura 21 yo
Autor: J.K.Ch
Aroma: Štěrkovitá, s tóny dubu, oříšků, mandlí a sherry.
Chuť: V chuti je možná až nečekaně ovocná, ale dřevitost nechybí. Přidávají se tóny kůže a lékořice.
Dozvuk: Středně dlouhý, dřevitý možná lehká nejistá hořkost, kyselkavost snoubící se s jemnou perlivostí.
Shrnutí: Cena je dost vysoká a tak bych raději koupil šestnáctiletou variantu. I když je tato whisky výborná, je trochu mimo rozumný rozsah poměru cena „výkon“.
Body: 85

Láhev: Isle of Jura 21 yo
Autor: Nethar
WB   WOL
Aroma: Tohle je příjemné aroma, sladké, žádné smradlavé tvarůžky. Možná až kdesi hodně vzadu ukrytá je lesní dřevitost a takové věci, ale je to v pohodě. Na první dojem, když sklenku dám vždy po oddechu k nosu chytám až takové hodně sladké tóny typu PX, nebo marcipán, za což se ihned zastydím, protože vzpomínám, že jsem ten marcipán nedávno u 21 na oficiálním webu četl - ale sugesce to snad není, protože jsem si na to vzpomněl, až když jsem to ucítil, tak to bude pravda a tím pádem to je asi ta 21 yo. V tuhle chvíli tedy doufám, protože druhý vzorek mi smrdí, tak ten je snad desítka. Občas chytnu drobný náznak moc pěkných hodně kyselých citrónů, ale jen tak ždibíček, celkově je to jak jsem psal sladké, Butique Barrel je proti ní ovocně svěžejší, tahle je spíš "surově lesní".
Chuť: Tak akorát ostrá, pepřově štiplavá, je to pěkné.
Dozvuk: V prvním polknutí sladká čokoláda, pak nějaká ta normální whisková pepřová dřevitost a pak středně dlouze sladce doznívá v jemném stylu marshmallow.
Shrnutí: Je to dobrý, je to ona, 21 yo. Nepochybně jedna z nejlepší Jur, co jsem pil. Kdyby stála třetinu, okamžitě ji chci. Kdyby stála polovinu, přemýšlel bych nad přidáním do wishlistu, ale asi bych ji tam nakonec nedal. Je vidět, že čas zjemní i něco tak nasmrádlého, jako je Isle of Jura :-D Tak ještě musím ochutnat jednadvacetiletý Ledaig, nebo u něj radši aspoň 60 yo, ať je ta palírna mému srdci taky bližší ;-) ... no a za pár měsíců koupeno a pochutnal jsem si :-)


Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.