ZPĚT

Recenze:

Láhev: Hacienda Monterrey 15 Años
Autor: Hunter
Aroma: Cedr, propolis, ostřejší koření, navrch kokos à la Plantation. Vůně je stylově podobná souběžně testovanému Ron Bermudez Aniversario 12 Años, ale Hacienda je o něco sladší.
Chuť: Cedr, exotické dřevo (bez hořkosti), kadidlo (což je tedy spíš vůně, než chuť, ale vnímám tuhle složku v chuti). První dojem mírně nasládlý, pak začne převládat to staré, těžké exotické dřevo a suše kořenitá dochuť.
Shrnutí: Ochutnán společně s josém na naší společné nepravidelné degustaci. Z pěti ochutnaných rumů skončil na 3. místě. Pěkný rum, v akcích se dá sehnat za rozumnou cenu.
Body: 87

Autor: Kobalt
Aroma: Karamel, dřevo, lehce kouř
Chuť: Nasládle dřevitá, kouř, žužu.
Dozvuk: Sladké žužu, lehce koření a dřevo.
Shrnutí: Zajímavý a vlastně opravdu dobrý. Dá se koupit i na slevomatu.

Autor: josé
Aroma: nasládlé cukrové, pouťově marcipánové, až syntetické (nové linoleum, plast) a mě dost nesympatické. za tím dřevo a bílá čokoláda. zelený kokos. (b.1/3)
Chuť: sladkost 1/3. opět plastová podivná chuť. mandle/marcipán, sojový suk. šťavnatě třtinové, lehce dřevité, tonicově nahořklé. (b.2/4)
Dozvuk: to zachraňuje. umělost je pryč. jen dřevo a hodně pikantního koření - pepř, muskatnuss. kousek bílé čokolády. cukr. (b.1/2)
Shrnutí: za celou lahev jsem se s ním nesblížil a nepřišel mu na chuť. ona umělá marcipánovitost či jak to nazvat mi vadí. nijak přeslazený, spíše šťavnatější rum. třeba někoho zaujme víc. (b.0/1)

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.