ZPĚT

Recenze:

Láhev: GlenDronach 8 yo The Hielan
Autor: Hunter
WB
Aroma: Zajímavá vůně, poměrně těžká, s ohledem na nízký věk. Hodně zralé ovoce, med, vanilka, rozinky, seno a sušené bylinky.
Chuť: V chuti bych řekl, že cítím vliv sudů po bourbonu. Čokoláda, slad. V dochuti pak pro změnu vliv sherry.
Shrnutí: Ochutnána na Whiskyfestivalu 2016. Zrála v sudech po bourbonu a sherry. Na 8 let pěkná, solidní whisky.
Body: 85

Autor: J.K.Ch
Aroma: Citrusy, banány, bonbony (fialky), vanilka, zralé ovoce.
Chuť: Sušší, ostřejší, ale s vůní docela dobře koresponduje.
Dozvuk: Tady se docela mění: dřevo koření a slad. Z vůně zůstávají jen ty fialkové bonbóny.
Shrnutí: Je dobrá, ale nákup další láhve určitě nezvažuji. Raději Original 12 Yo.

Autor: Kobalt
WB
Aroma: Sušší, zatuchlá, uzavřená, trocha ovoce, bonbony, troška gumy, sladkost, čerstvé dřevo, zatuchlé obilí.
Chuť: Sladké obilí, hořká čokoláda, pražený slad, řidší.
Dozvuk: Pražený slad, sladké dřevo, hořká čokoláda
Shrnutí: Není špatná ale nic extra. Horší než Glendronach Peated.

Autor: Radek
WB
Aroma: Vymačkaná šťáva lesních plodů, především brusinky a ostružiny.
Chuť: To co slibuje ve vůni je i v chuti.
Dozvuk: Opět lesní ovoce.
Shrnutí: Přes svůj věk velmi dobrá whisky. To, co je schopná poskytnout, bych spíše čekal od starších ročníků.
Body: 86

Autor: josé
WB
Aroma: měkké, nasládlé. meruňkový koláč. vanilka. něco mi v tom ale vadí. trošku působí obyčejnějším dojmem. (b.1/3)
Chuť: v první řadě dřevitý. pak začne pikantnět. lehce nasládlý s nakyslou jabkovostí a kapkou citronu. hořkost na hraně (b.1/4)
Dozvuk: sladký po american oak. ozvěny sherry (b.1/2)
Shrnutí: mix sherry a bourbonu je v tom patrný. (b.0/1)
Body: 3

Autor: joy
WB
Aroma: sladké, těžší ovocná vůně, hrušky, med, citrusy v medu, vanilka, banány, slad
Chuť: sladká, dřevitá, mirabelky, banány, med, lehká navoněnost sudů po bourbonu
Dozvuk: hořkosladký, dřevitý, kořeněný, zázvor, ostružiny, náznak sherry
Shrnutí: To, co nabízí, bych čekal od starší whisky. Měl jsem láhev a nelituji. Dobrá whisky

Autor: lalos
WB
Aroma: Slad, vařené brambory, vanilka, fialky. Sherry ani ne, je to spíš mladé, rostlinné. Sušené meruňky, možná nějaké dřevo – vůně mi přijde slabší
Chuť: Kombinace kakaa, kávy, rozinek, sladu a vanilky. Zpočátku je to sladké, rychle přechází suchého koření a dubu.
Dozvuk: Spíš už sušší, sladový. Koření a už výraznější dřevitost. Sherry tady moc nechytám. Vlašské ořechy.
Shrnutí: V chuti je moc dobrá, ve vůni a dozvuku ale zaostává. Podobnost s Octarine vidím v poznámkách v nějakých oříškách a meruňkách. Octarine byla ale tmavší a sladčí, tuším více sherry. Hielan je zase kořenitější, světlejší, tipuju větší poměr bourbon sudů.

Moněr cena/výkon je OK, pro mě ale zatím nejslabší Glendronach.

Kód této stránky napsal Nethar v PHP v letech 2012-2018 a je fakt jako teda hustej, že to dokázal.